• hmm ukteyi veren zamansız vermiş, hala merak ediyorsa bu kişinin kim olduğunu, efenim, anlatalım.
  birincisi, ural verimli denilen bu şahıs, marmara üniversitesi tıp fakültesi mezunu, şimdilerde de marmara üniversitesi tıp fakültesi anatomi anabilim dalında araştırma görevlisi olarak çalışan bir adamdır.
  ikincisi, bu adam bize muskuloskeletal komitesi boyunca katlanmış, bizimle muhabbet etmiş, bize öğüt ve moral vermiş bir adamdır. saatlerce anatomi labında tıkılı kalıp da ders çalıştığımız zamanlarda bize türlü türlü şakalar yapıp bizi gülümsetmiştir aynı zamanda.
  üçüncüsü, bu adam kadavranın başında sacral plexustan girip amerika tarihinden çıkmaktadır; öğrencilerini dumur eder.
  neticede, sayesinde anatomi lab.ları sıkıcı ve gerilmemize sebep olan dersler değil, gerçekten öğrenmek ve öğrendiğinden mutlu olmak için geçirilen zamanlar olmuştur.

  bir de bu adam benim ve arkadaşlarımın çenesine katlanır sürekli, üzülürüm bizim gibi terbiyesiz gevezelerle uğraşmak zorunda kaldığı için. *

  edit: yahu en önemlisini unuttum. şimdi bizim dönem bu adamla muskuloskeletal komitesinde tanıştığı ve adını söyleyemediği için ulnar der kendi arasında. bir anatomiciye ulnar demek bir tıp öğrencisine son derece sevimli gelse de, bir insanın ismini manasızca değiştirmenin çok da hoş olmadığını biliyoruz. buradan kendisine seslenerek, "oldu bir kere, affetdin bizi" diyor, siz sabırlı ve meraklı okuyucuya da iyi geceler diliyorum.
 • daha birinci sınıfız, ilk defa kadavra göreceğiz, beyazları giydik, heycan derken karşımıza dikilip "buraya çok kolay bir sınavla gelmiş olabilirsiniz ama doktor olmak için bu önlüğü hak etmeniz gerek" temalı, baş döndürücü ve bolca masalara vurulan cinsten konuşmalar yapmış, öğrenciler tarafından "öss'ye kolay dedi lan?!" şeklinde karşılanmış mütf anatomi anabilimdalı araştırma görevlisi. tabi ilk derste anlam veremesek de bu davranışına, zaman geçtikçe en iyi anatomi derslerini de kendisiyle yaptık.

  beşiktaş atatürk anadolu lisesi'nden mezun olduğu için karşısına kabataş erkek lisesi'nden mezun öğrenciler geldiğinde, lise günlerine geri dönüp, "sizden zamanında çok dayak yedik" muhabbeti açmak gibi bir huyu var. ayrıca babası arif verimli'nin yolundan gidip psikiyatriyle de ilgilenmektedir. bu konularda yaptığı araştırmalarla yurtdışına gidecek olsa gerek.
 • bir kere derse küpeyle geldi de mandibulam yere düştü