şükela:  tümü | bugün soru sor
  • 13 yaşından beri dünya dışı yaşamla temas halinde olduğunu ve başından bir de kaçırılma olayının geçtiğini söyleyen, büyük hayalleri ve birçoklarına göre dolandırıcı olan bir adam.

ispanyalı para-bilimsel araştırmacı urandir fernandes de oliviera'nın 2011 yılında bilu isimli dünya-dışı bir varlıkla temasa geçmesi -bunun youtube'ta sahte ya da gerçek bir videosu da var- ve o dünyadışı varlıktan aldığı öneriler üzerine oluşturduğu araştırma ekibiyle birtakım deneyler yaparak konveks dünya modelini bir belgesel hazırlayarak ortaya attı.

iletişimde olduğunu söylediği bilu isimli dünya-dışı yaratığın aslında kendisi olduğu ve insanları kandırdığına dair bazı resimler gördüm; fakat ne derece doğrudur, bilmiyorum.

urandir, konveks dünya savını iletişime geçtiği bilu isimli varlığın önerileri üzerine araştırdı, çok ilginçtir islam bilgini ve düşünürü muhyiddin ibn arabi'nin de başından enteresan bir olay geçmiştir. muhyiddin ibn arabi'nin uzaylılarla temas kurduğunu düşünüyorum; zira kendisi diyor ki, "cebrail peygambere geldiği gibi bana da geldi ve o, bedevi arap şeklindeydi. ben de miracı yaşadım, kainatı seyrettim, dünya sabitti ve bütün gezegenler ve yıldızlar dünyanın etrafında dönüyordu." diyor.

muhyiddin ibn arabi kişisel gelişimini incelerseniz bu adamın samimiyetine inanabilirsiniz ya da din ile kafayı bozmuş, aklından zoru olan bir kişi de diyebilirsiniz. ancak ben ibn arabi'nin bir tecrübe yaşamış olabileceğini ihtimal veriyorum. bu dünya dışı temas adamı alıp bir yere götürmüş, ancak cebraildir veya değildir, bilemem.

araştırmalarıma göre insanlık tarihinde uzaylılar dünyamıza sayısız ziyaretlerde bulunmuş hatta peygamberlerle iletişime geçmiş, insanlığa etki edebildikleri ölçüde yön vermişlerdir. peygamberlerin hayatındaki dünya-dışı akıllı yaşam temaslarına entry dizisinde değinmiştim:
    (bkz: hz muhammed ve uzaylılar/@strong)
    (bkz: kabe fil vakası ve uzaylılar/@strong)
    (bkz: miraç hadisesi ve uzaylılar/@strong)
    (bkz: hz. isa ve uzaylılar/@strong)
    (bkz: hz musa'nın kutsal ahit sandığı ve uzaylılar/@strong)
    (bkz: nuh tufanı ve uzaylılar/@strong)
    (bkz: hz. ibrahim hz. lut ve uzaylılar/@strong)
    (bkz: tanrı ve uzaylılar/@strong)

urandir'e tekrar dönecek olursak iletişimde olduğunu söylediği bilu isimli dünya-dışı yaratığın da kendisi olduğuna dair bazı resimler gördüm; fakat ne derece doğrudur, bilmiyorum. sahtekâr olduğuna dair birçok söylenti var.

ortaya attığı konveks dünya modelini ise bir bilim insanı tarafından eleştirilmiş, belgeselin üzerine balyoz gibi inmiştir: o makale.

bu adamın şu tarz videoları da var:
    https://youtu.be/z80svwla3es
    https://youtu.be/hkz7wvxrdee