şükela:  tümü | bugün
  • pek matah bişey değil.
    hele benim gibi ilk akşamdan çakma adidas haşofmana bürünüp kaçkar tv karşısında sızakaldıysanız eyvah eyvah...
    neyse,geleli 2 saati geçiyor.uyuyordum,dehşetle irkildim.önce derinliklerden tuhaf sesler işitmeye başladım,lan dedim noluyor? uykum açıldıkça seslerde aynı oranda yükseliyor.sonunda dayanamayıp gözümü açtım ki birde ne göreyim! göktürk-1,son ses dombra eşliğinde süzülüyor semada.önce inanamadım tabii,başımı sirkeledim ama yok,bildiğin göktürk.pisssssmi diyerek yataktan doğrulup(komple yatakla gelmişim) etrafıma bakındım kalkıp yürümeye başladım.bağırdım,yırtındım tıkırtı yok.koştum,tekrar yatağa dönüp telefona sarıldım.muhittin..muhittin.. hak getire,şebeke tırt.
    iyi de ben şimdi n'aapıcam?
    yok arkadaş,bu böyle olmayacak diyerek koyuldum yola.yol dediğime de bakmayın,zemin böyle buz gibi,kristalimsi deği$ik birşey.heryerde leş gibi dibine tutmuş bezelye kokusu.dikkatlice atmosferi incelemek için başımı kaldırdım,tam tepede koyu renkli 10 halka var.bu ne şimdi yeaa? telefona yanaşıp bizim uydunun wifiye bağlandım.şifreyi bulmak zor olmadı,tek denemede o biçim.*
    gördüklerim hakkında birkaç şey yazdım malum arama motoruna,şarkkadan dayadı gezegeni.anaaaa,uranüs'teyim ya la...
    çömelip uzaklara daldım.başlarda derin bir keder kaplasada ruhumu,ıfıl ıfıl ısınmaya başlıyordum yeni ortamıma.yalnız ne kelek adammışım,karanlık dönemine uçmuşum gezegenin.kimbilir kaç yıl daha van helsing gibi gezeceğim...
    kalktım,eylem adımlarıyla kuzeye ilerledim.yön,mekan,zaman alayı mevcut,yok diyen halt etmiş.
    tam koca gezegende ne bok yerim bir başıma diye derde düşüyordum ki onu gördüm,sedet'i!
    oradaydı...
    şaşırdınız değil mi?
    evet,ilk gördüğümde ben de gözlerime inanamadım ama oradaydı.müthiş bir coşkuyla fırladım üzerine,sarıldım sımsıkı.lakin değil karşılık vermek,hissetmiyordu bile.bir tuhaflık vardı,bedeni buradaydı ama ruhu hiç gelmemişti sanki.tabii bilmezsiniz,buralar doksan derece eğik olur,mahsun kırmızıgül italiği dikiliyor yiğidim.yüz hatlarına tam anlam veremediğim bir ifade hakim,pişmanlık gibi sanki.derin nefesler alıp veriyor,bazen dudaklarından tuhaf,izahı mümkün olmayan sözcükler dökülüyor.
    otostop diyor,galaksi diyor,ıhlıyor,tıslıyor...
    kral neyin var diyorum,cevap vermiyor...

şimdilik vaziyet bu dostlar,birşeyler düşüneceğiz gayri.yalnız içimde amy winehouse'nin de burada,bizimle birlikte olduğuna dair küçük bir his var ama henüz arayacak durumda değilim.bitkin düştüm,şu metan gazı duman ediyor adamı.şimdilik biraz dinleneyim,yeni gelişmeler oldukça haber ederim.haydi selametle...
    haaa unutmadan; hani uranüs falan vız gelir ama 139.90'a aldığım kot pantolonu paçaları yapılsın diye terziye vermişim,bir kez bile giyemedim ona yanar yüreğim...

tanım: bir gece uykuya dalıp,güneş sisteminin 7 numaralı gezegenine uyanma durumu.