• gayet basarili kiyafet, canta,ayakkabi, kirtasiye ve ayrica yastik, kulluk, mum,butterfly chair bazli ev malzemesi satan dukkan.
  • ev esyalari cok sirin. erkek bolumunu takdirle karsiliyorum. boyle bir chain store varken israrla basarisiz giyinen gencligi kiniyorum.
  • ilk defa londra'da gördüğüm, "keşke istanbul'da da açılsa" dediğim dükkan.
  • fransiz filmi gibi magazadir bu; butun enteresan renkli -vauv- nesneleri bir araya toplayip korkunc bir kolajjjj yapilmistir
  • en alinasi kiyafetlerin birarada bulundugu magza fakat oyle pahalidir ki birseyi alirken parasi kadar dusunmeniz gerekmektedir. kiyafet alamadan cikinca insanin honkurerek agliyasi gelir.paran varsa kralsin kurali gecer bu tukkanda.
  • bi sürü şey deniyip sadece bi pantolon alabildiğim dükkan. ki o pantolon da gereğinden fazlasıyla pahalı.
    yanlış hatırlamıyosam 2. el bişeyler de satılıyodu ama onlar da çok pahalıydı.
  • hippi ve bohem gibi kavramlarin ruhunu yakalayamamis amerikan gencliginin*, illa ki hippi ve illa ki bohem ve illa ki degisik ve illa ki egzotiklige merakli oldugunu gostermek icin alisveris yaptigi, egzotik tasarimli* kiyafetleri ve dekoratif mallari yuksek fiyata bu wannabelere (bir imaji elde etmeye calisan anlaminda) kakalayan magaza zinciri.

oysa ki iki adim ilerideki hint dukkanindaki hintli amcamizla muhabbet edip, isminin pradap oldugunu, mallarini rajastan'in ramatisvar kasabasindan getirdigini ogrenip, renkten renge sari'lere dokunup 10 dolara turlu fonksiyonlari olan* sari'lerden alip gayet mutlu ve en azindan kiyisindan kosesinden biraz egzotikligi yakalamis bir insan olarak evine gidebilir kisi. fakat bunun yerine, gayet amerikan bir mekan olan hangar vari, saticilarinin "biz cool'uz, cool bizden sorulur" baki$ini cool damgasina ac musterisinden esirgemedigi yere gider bir cok evine ve ustbasina egzotiklik getirmeye calisan genclik, ne de olsa bir nevi see and be seen yeridir burasi, hintli amcayla muhabbete girmeye gerek falan da kalmayacaktir hem de boylece, ona mallarini nereden getirttigini sormak ,ne de olsa onemsizdir bunlar, tamamen paketlenmis, tertemiz, eller kirlenmeden egzotiklik ve bohemlik satin alinacaktir urban outfittersdan, hem de 10 dolar yerine 40 dolar catir catir odenerek. olsun degerdir buna, pradap amcamizin magazasi guzelim sari'leriyle sinek avlarken urban outfitters, kendilerini cool yapacak mala* normalinin uc kati para saymis ama gene de mutlu, yuzlerinde tebesumlerle magazayi terkeden genclikle dolup tasacaktir.
  • kanadada da vardir bundan.oldukca kazik olmasina ragmen, birsey alinmayacaksa bile ayda bir gidilir,ne var ne yok diye bakilir.gaza gelip koltuk bile satiyorlar bazen.
  • bunu istiyorum dedigimde etikete soyle bi uzanip kufrettigim, icim bayinca sitesine girip inceledigim, ugruna neredeyse ucagimi kacirdigim guzel ama abarti fiyatli magaza
hesabın var mı? giriş yap