şükela:  tümü | bugün
  • maslak 42'de açılmış küçük, butik bir spinning salonu. daha çok yeni olan deneyimlerim dolayısıyla söyleyebileceğim şey, pek bir şukela gözüktüğü yönünde.

tüm sistemi online kurmuşlar, spinning hariç tabii.
  • ataşehir şubesi de açılmış muhteşem hocalara sahip olan spinning merkezidir. ayrıca pt dersleri de verilmekte olan bu tesisimizde eğlenerek spor yapmanın ne demek olduğunu öğrendik, resmen bağımlılık yaptı. eski bir voleybolcu ve antremanlardan çok aıkılıp bırakan biri olarak net tavsiye ederim.
  • hayal kırıklığı olarak değerlendireceğim bir deneyimin gerçekleştiği bisikletli spor merkezi. bir arkadaşımın önerisiyle ücretsiz ders rezervasyonu yaparak bir dersine katıldım. öncesinde ve sonrasında kimse benimle konuşup şu şudur bu da budur bakın şöyle yapın böyle yapın demedi.
    tek bir form dahi doldurmadım. tansiyon hastasımıyım, şekerim var mı? bu derste ne kadar yorulacak ve efor sarf edeceğim, hiç ama hiç bir konuda hiç bir şekilde bilgi verilmedi.
    allah rızası için bisiklet selesinin boyunu ayarlayacağız dediler, onu da hoca bırakıp gitti ve arkadaşım yaptı.
    dakikalarca azap dolu bir ders geçirdim. ayakta pedal çevirildiğini acı bir şekilde tecrübe ettim. direksiyonun üzerine bir kere yığılınca, göğsüme darbe aldım.
    tam bir ses terörü altında dersimsi bir seans geçirdim.
    bir daha adımımı atmam.
    ilgilenenlere bilgi amaçlıdır.
  • bugün derslerine ilk defa katıldım. gerçekten çok iyiydi. daha önceden de spinning derslerine katılmıştım ancak buradaki atmosfer ve hoca çok iyiydi. öğle arası olmuş, işten çıkmışsınız ofisin soruları, sorunları kafada dönerken, sizi çok farklı bir ambiyansa sokuyor. bayıldım.
  • taze taze yazayım ilk izlenimlerimi.

öncelikle palladium’daki şubesinden bahsediyorum: salon ufacık! öyle sıkış tıkış ki, gidonun üzerine eğildiğinizde yanınızdaki kişiyle mutlak suretle kolları çarpıştırıyorsunuz. hic sevimli değil.
    ikincisi, soyunma odaları da cok dar, temizlik ile ilgili sorunlar var, her yerde kağıt peceteler uçuşuyordu.
    bu arada gerçekten de ilk kez gelmenize rağmen adamakıllı ilgilenen kimse yok, ben allahtan yıllardır spinning ile bir şekilde uğraştığım icin ayarlar vs sorun yaşamadım ama bu spora yeniyseniz bocalarsınız net.

artılarına gelirsek; hocalar motive edici, içeride güzel bir ambiyans var. sanirim sadece bu kadar.
    gözümde biraz fazla büyütmüşüm itiraf etmeliyim, beklentim daha yüksekti. bir kere daha belki şans veririm ama o sıkış tıkışlık olayı büyük sıkıntı.
  • şöyle bir rahatsızlık var: her dersin çıkışı foto, video çekiyorlar. hele ders bitiminde kapıdan çıkarken hiç haberiniz olmadan videoya almaları en talihsizi. sormuyorlar ki arkadaş biz istiyor muyuz foto çektirmek ya da videoya çıkmak. sonra instagram'da kabak gibi yayınlıyorlar, hem story'de hem direk sayfasında. belki düşünemiyorlar ancak insanlar bunu yayınlamak istemeyebilirler!