şükela:  tümü | bugün
  • mobil çalışanlar için düzenlenmiş ofis-kafe. maslak'ta.
  • maslak'ta harvest'ın yerine açılmış yeni nesil ofis yaşam alanı.
    bakalım tutacak mı.
    freelance takılanlar ve ofisten sıkılanlar için güzel bir alternatif olabilir.
    uyku odaları da olsa pek güzel olabilirdi.
  • (bkz: http://turkey.enjoyurbanstation.com/)

maslağın ucubik plazalarından veko giz'in altında starbucks'ın yanına açılmış mekan. paylaşımlı ofis gerçekten cazip ve büyümekte olan bir sektör, saati 6 liraya ofis + sınırsız içecek/ikram iyi bir imkan gibi duruyor.

bir katı 35000 tl olan plazanın üst katlarından her anlamda daha uygun bir yer, zira üst katlarda tavan boyu 2 metre filan olmalı, acayip havasız ve depresif bir plaza.

fotoğraflar: http://www.flickr.com/…sets/72157631274153206/show/
  • gittim gördüm anlatayım;

mekanın gerçekten çok güzel bir dizaynı var, onun dışında genç ortaklardan oluşan kurucu ekibi de gayet sempatik ve ilgili. 5 kişilikten 40 kişiliğe kadar 4 tane toplantı salonu ve bireysel çalışanlar için yaklaşık 40 kişilik açık çalışma alanı var, kafenin dışındaki kafa dağıtmak için gezip dolaşabileceğiniz 2 adet bisiklet var. ayrıca her masanın başına entegre priz ve eternet çıkışı var ve masalar çalışmaya gayet müsait.

fiyatlandırması ise şöyleymiş; ilk saat 8tl sonraki saatler 6tl. bu fiyata ikram kahve, çay, kruvasan, kurabiye ve taze meyvelerde dahilmiş. kola, soda gibi içeçeklerde gayet makul bir fiyata satılıyor. toplantı odalarının saatlik ücretleri de boyutlarına ve kullanım saatlerine göre değişiyormuş ama onlarda abartı fiyatlar değil.

ben de mobil bir çalışan olduğum için mekanı merak edip gittim gördüm ve açıkcası genel müdür coşku bey'in ilgisi de mekana karşı iyice ısındırdı beni. bence yolunuz maslağa düşerse bi kahvelerini içmenizi tavsiye ederim, zaten yakın zamanda taksim cihangir civarına da bir tane açmayı düşünüyolarmış.
  • timeout istanbul'un yeme içme ödüllerinde en iyi konsept adaylarından biri. oy kullanmak için linki burda:

http://www.timeoutistanbul.com/…-İçme-ödülleri-2012
  • galata şubesi yazın epey sıcak. soğuk suları yok.
    maslak şubesi internet sitelerinde yazdığının aksine cumartesileri kapalı.

yazın çalışmak için başarılı değil ama kışın en azından maslak şubesi tavsiye edilebilir.
  • ca'nım galata'da dolaşırken iş yerinden gelen telefonun ardından wi-fisi olan ilk yere dalmam sonucu tanıştığım mekan. uzun süreler çalışmak için pahalı olsa da kütüphanelerden sıkılan, evde çalışmayı bir türlü başaramayan bireyler için bir kaç saatlik güzel bir çalışma ortamı sunabilir. ankara'ya da beklemekteyiz kendisini.
  • (bkz: regus) 'a rakip olamayan firmadır. halbuki önünde binlerce dolar ödemekten telef olmuş müşteriler varken onlar kafemsi ofisler yaratmaya çalışıp mevcutta bulunan hayvani bir kitleyi göz ardı ederek bedava çay kahve meraklısı home office çalışanlarına talip olmayı tercih etmişlerdir. kendilerine tavsiyem dedicated rented space opsiyonunu gözden geçirmeleridir.
  • türk insanı için bir turnusol görevi gören çalışma alanlarıdır. söylemeye çalıştığım şey şu ki; herkes sessizce laptopları başında çalışırken ortamda var olan sessizliği bir baltayla yararcasına "alo, abi ben o ürünleri şöyle depoladım böyle stokladım..." diye telefonla konuşan dallamalar vardır urban station'larda. insanın "be ibine, ben bilmiyo muyum telefonum çaldığında herkesin içinde açmasını ? gerizekalı mıyım ben ki dışarı çıkıyorum konuşmak için ?" diyesi gelir de, kibarca "lütfen burada telefonda konuşmayın" diyebilir böyle medeniyet görmemiş öküzlere. genelde bu medeniyet görmemiş öküzlerin mesleklerinin de ilaçlarla ilgili olduğunu düşünüyorum.