şükela:  tümü | bugün soru sor
 • amerikalı urban zen markası, esasen ev dekorasyonuna odaklansa da ürün gamı içerisinde yer alan hazır giyim koleksiyonuyla modaseverlerin dikkatini üzerine çekmeyi bildi.
  markanın, moda yolculuğu kuruluş yıllarına kadar gidiyor ama sektöre hakimiyeti, kendiyle benzer klasmana koyabileceğimiz perakende mağazalar kadar değil. çünkü markanın ruhu daha çok ev dekorasyonu ve tekstilini besliyor. birbirine yakın gibi dursa da (dikkatli televizyon izleyicileri bilir, ülkemizde çekilen tarihi dizilerde kostüm olarak perde kullanılmışlığı da olmuştur), farklı tasarım alanlarına ve hedef kitlelerine hitap eden tekstilin her iki dalında da ses getiren ürünler hazırlamak, dikkatimizi bir anda urban zen markası üzerine yoğunlaştırmamıza sebep oldu. markanın sezon için kadınlara hazırladığı koleksiyon alkışı hakkediyor.
  koleksiyonun tamamında bohem ve feminen bir duruş göze çarpıyor. yine birbirine tezat iki kavram ve büyüleyici derecede başarılı terzilik dikkat çekiyor.
  kıyafet bitim yerlerinde kullanılan zengin işlemeler, fransız moda ekolünden izler taşıyor. fransızlar’ın huyudur, hep ihtişamlı kıyafetler hazırlar, kadınları kendilerine mıknatıs gibi çekerler.
  kıyafete şatafat kazandıran işleme detaylarının altındaki pullar da kıyafete ayrıca hareket katıyor. boyundan ayak bileğine kadar inen bağcık iplerinin, dekolte üzerinden geçerek feminen etkiye vurgu kazandırdığını da söyleyebiliriz. çok küçük ama etkili bir detay…
  kahve tonlarının hakim olduğu kıyafetlerin işlemelerinde kullanılan renkler de, ana renk kartelasının koyu kısmından devşirilmiş. yosun yeşili, bordo ve krem renkleriyle hazırlanan işlemeler koyu kahverengi kıyafet kumaşlarının üzerinde oldukça ahenkli bir görsellik sunuyor.
  lüks giyimin tüm detaylarını barındıran kıyafetlerdeki elegan çizgi, koleksiyonun albenisini artırıyor. farklı kahve tonlarını her bir elbise parçasında, kemer ve kıyafet tokası gibi detaylarda kullanmak cesaret ve özgüven ister. hele ki dekorasyon markası olarak modaya ait bir koleksiyon çıkarıyorsanız ancak sonuç oldukça başarılı olmuş.