• yüksek fiyatına rağmen çoğu insanın alıp takmasıyla bende "tasarımı ve renkleri yüzünden alıyorlar, ses kalitesini muhtemelen sallamamışlardır" ön yargısı yaratan sonrasında ise %50 indirime girip bi nebze daha normal bir fiyata indiğini görünce incelemelerine bakmaya karar verdiğim oldukça iyi yorumlara sahip kulaklık. siyah renklisinden edindim, tavsiye edilir..
  • önce gri rengini sonra onu kullanılamaz hale getirmeyi başarınca da indigo denen rengini kullandığım kulaklık. eğer ömrünüz benim gibi para vermeye kıyamayıp aldığınız ucuz dandik kulakliklar ile geçtiyse insan plattan ile bir aydınlanıyor "o dinlediğim şarkılar bunlar mı gerçekten?" oluyor. çok daha kalitelisi vardır elbet ama kırk yılın başı elinize geçen sınırlı bütçe ile iyi bir kulak üstü kulaklık almak istiyorsanız iyi tercihlerden biridir.

tek sorun toplumda kullanan insan sayısı günden güne artmakta. eğer benim gibi sahiplendiğiniz bir şeyi başkalarında görmekten hoşlanmıyorsanız kolay gelsin. eskiden kırk yılın başı bir kişiye denk gelirdim sokakta şimdi denk gelmediğim gün olmuyor.
  • yıllardır kullandığım plattan 1 artık ömrümü tamamlayınca birkaç ay önce 2’sini aldığım urbanears kulaklığıdır. p/f oranı kesinlikle çok yüksek olan bir ürün. plattan 1 de çok iyidi ama plattan 2 üstüne koymuş. ayrıca ergonomik açıdan oldukça rahat bir kulaklık. dışarıya ses veriyor denilmiş fakat yıllar önce ilk urbanears kullanmaya başladığımda en sevdiğim özelliklerinden bi tanesi dışarıya ses vermemesiydi. neyle ya da hangi kulaklıkla kıyaslandı merak ettim.
  • müzik dinlemeyi seven biri olarak çok fazla kulaklık eskittim. yıllarca kulaklıklara çok para verdim ta ki bu kulaklığı alana kadar. genellikle kulaklıklardan tek tarafı bozulurdu hep. ama urbanears kulaklığım 4 senedir sapasağlam. sadece sünger derisinde aşınmalar olmaya başladı. yeni sünger alabilirsem güzel olacak. o şekilde satılıyordur umarım.
    ben aldığımda 130 lira falandı. şu an fiyatlar uçmuş tabi ama parasına değer bence.
  • black friday boşuna beklenmiş. gene gidildi, daha ucuza letgo'dan alındı.

fiyatı, müzik zevkini doruklarında yaşayabileceğiniz en uygun ürünlerden. renk tercihini gelenekselin dışında tutmak, kendi tarzınızı yansıtmanıza yardımcı olacaktır.
  • bir süredir plattan ii'yi kullanıyorum, ağırlığından ses karakteristiğine kadar yorucu olmamak üzere tasarlanmış izlenimi veriyor. oldukça sevdim.

ağırlığı 130gr, yanlardan bastırmasa varlığını hiç hissettirmez. bass ağırlıklı, tizleri parlak değil. o yüzden daha uzun süre dinlenebiliyor. empedansı biraz yüksek ama ses yüksekliği yeterli. sahnesi dar, ses yalıtımı ortalama. ortamdan soyutlamayı başarıyor. gürültülü ofis ortamımın kurtarıcısı oldu. tam bir goygoy-savar.
  • canım kulaklığım. harcadığım en iyi paradır. marshallın ucuz modellerinden daha iyi ve daha estetik duruyor. müzik sevdalısı olarak hoparlörle dinlediğiniz şarkıyı ilk kez bunla dinleyince o bassları*duyunca insanın içi bir hoş oluyor.
  • plattan 2'sinden genel olarak memnun olduğum kulaklıktır. daha önce kulakiçi medis ve sumpan modellerini kullanmıştım onlar bu kadar verimli değildi sürekli bozuluyorlardı fakat plattan 2 için aynı şey sözkonusu değil. performansı gayet iyi. özenli bir kullanımla uzun ömürlü olacağını söyleyebilirim.
  • birkaç saat önce indigo rengini bayıla bayıla aldığım kulaklık. normalde kulak içi kullanırım fakat gerek renginin güzelliği gerekse tragus deldirdiğim ilk birkaç ay boyunca kulak içi kulaklık takamayacağım gerçekleriyle yüzleşince ve 180 tl'den 130 tl'ye indiğini görünce kapitalizmin köpeği olup bu küçük oyunlara kandım ve bir tane edindim. müzik dinlemezsem ölüyorum çünkü.

ilk yarım saat sıkıntı yok fakat bir süre geçtikten sonra kıkırdakları rahatsız etmeye başlıyor. ses konusunda gayet memnunum şimdilik, youtubedaki bazı bass testlerini deneyip kendimi ikna olmaya zorladım çünkü ehehe...

fakat dışarıya çok ses veriyor. ve ben son ses müzik dinlemeyi seven bir insanım. buna bir el atın sevgili urbanears..
  • an itibariyle kobalt mavisi elimde olan kulaklık. çok güzel yahu, çok mutlu oldum.
hesabın var mı? giriş yap