şükela:  tümü | bugün
  • urbanears'ın kulak içi bir kulaklık modeli. fiyat - performans açısından çok kaliteli aynı zamanda estetik olarak çok güzel bir ürün.

kulaklıklarında bulunan kancamsı nesne ve giriş kısmında bulunan delik gibi tatlı ayrıntıları kullanmayı düşünüyorsanız inanılmaz seveceksiniz. esnekliği de şu an için çok iyi görünüyor.

tune, bass kısmına girmiyorum zira ne ben profesyonelim ne de kulak içi kulaklıklar birer mucize... velhasılkelam çiçek gibi kulaklıktır.
  • dün itibariyle sahip olduğum kulaklık. ortalama bir kullanıcıyı gayet memnun eder. kalın kablosuyla da dayanıklı gibi duruyor.

edit: gayet iyi hoş da ucundaki silikonları kaybedersek nereden bulacağız bu uçların aynısından. internette de araştırdım baya bulamadım. paketin içinden 2 tane de yedek çıkıyor fakat sonra? almadan önce bu durumu göz önünde bulundurun bence.
  • bu kulaklık çok güzel, hele benim gibi kabloya hassas davranmak konusunda anti-dikkatli bir adamsanız. ama öyle bir problemi var ki, bir daha asla almam dedirtiyor, o da şu; kulaklıkları saran silikonlar. düşme ihtimalleri yüzünden panik atak oldum, sürekli silikon arar vaziyette geziyorum.
  • kulaklığın ses kalitesinde sorun yok ancak ebatları sebebiyle kulağı belli süre dinledikten sonra acıtıyor. ayrıca, d&r'dan internetten verdiğim siparişte kulaklık kutusundan çıkması gereken 2 yedek silikon çıkmadı o da enteresan. ses izolasyonu da çok iyi değil, en büyük artısı ses kalitesi.
  • bir süredir kendisini kullanan biri olarak şu problemleri yaşayabileceğinizi söyleyebilirim.
    1.kulaklığın ucundaki silikonlar düşüp duruyor. (kutunun içinden 1 adet yedek çift çıksa da nereye kadar)
    2.kulağınızdaki kıkırdağın şekli uygun değilse uzun süreli kullanımda kulağınızı acıtması muhtemel.
    3.kulaklığın ucu kulağınızın içine girmek yerine kıkırdağın üzerine oturacak şekilde saçma bir biçimde tasarlandığı için kulağınıza tam oturmuyormuş, her an düşebilecekmiş hissi yaşatabilir.
    4.kransen gibi modellerde fazla yaşanmayan kablonun arap saçı gibi dolanması sorununu bunda (hafif de olsa) yaşayabiliyorsunuz.

kendisini almayı düşünen arkadaşlara bunun yerine kransen veya (kendisini denememiş olmakla birlikte) bagis modelini almalarını öneririm, zira bunun onlardan üstün sayılabilecek tek yanı (vakıf olmadığım ve
    tam olarak karşılaştırmadığım teknik özellikleri saymazsak) dışarıdan gelen sesleri engellemediği için trafikte, sokakta vs. handikap yaşatmaması. (ki bunun da bir kulaklıktan ne kadar beklendiği ve ne kadar gerekli bir özellik olduğu tartışılır (bkz: swh) )
  • yaklaşık 1 yıldır kullandığım kulaklık.

ilk olarak sene başlarında ablam hediye olarak aldı.yaza kadar gayet severek kullandım.sonra bir tarafın silikonunu kaybettim.yedeğini taktım hemen.taktıktan hemen 2-3 hafta içinde komple kulaklığı kaybettim.içime oturdu anasını satayim.indirimli flndı ama 70 lira az para değil gene.bu kulaklığı kullanana kadar hep 20-30tl civarı kulaklık alıp 6 ayda fln bozup yenisini alıyordum.(bilerek bozuyormuş gibi oldu ama anladınız siz o kadar dayanıyor.)

yaz ayı sahilde fln kulaklıkla müzik dinlerim lazım olur diye gittim aynısından aldım sadece farklı renk.son aldığım indigo rengiydi sanırım gayet memnunum.işin ilginç tarafı bu aldığımın kutusunda yedek silikonlar yok ancak daha yerlerinden bile oynamadılar şu ana kadar.

ses kalitesi olarak baya memnunum.artık telefonla konuşurken de fazla fazla kullanıyorum kulaklık.telefonun diğer ucundakiler çok berrak bir ses aldığını söylüyor.müzik dinlerken de çok memnunum.her tarz müziği layıkıyla veriyor kulaklara.ne fazla tizi var ne fazla bassı.

eğer benim gibi kafa üstü ve çük gibi kulağın içine giren ve kulağın içinde durmaya silikonlu kulaklıklardan hoşnut değilseniz tercih edebilirsiniz.

edit:yazmaz olaydım sol kulaklık gidip gelmeye başladı.sanırım fazla kıvırmaktan oluyor.çok abartmamak lazımmış sanırım.
  • kulağa tam oturmayan, silikonları yerinde durmak isteyen kulaklık modeli. rahat değil ve kullanışsız buluyorum.