• imalatı yönlendiren kişidir. hangi işin ne zaman kimler tarafından yapılacağını belirler. işin daha hızlı ve ekonomik yapılması için çözümler üretir. gerekirse satınalmaya da bulaşır. fabrikanın şantiye şefi, olmazsa olmazıdır.
    genellikle makine ve endüstri mühendislerinden seçilir.
  • bir şekilde,, fabrikada olmuş bitmiş,, olan biten ve olacak bitecek herşeyden haberdar ve sorumlu kişilerdir.. genellikle ruhsal ve bedensel zorlanmayı işaret eden kırmızı çizginin üzerinde geçer hayatları..
  • verimlilik ile ilgilenirler daha çok... üretim çoksa yapacak işleri de çok olur... ancak işler yoluna girdi mi* sinek avlar bunlar...
  • imalat mühendisi şeklinde de kullanılır.
  • fabrikaların en yorucu, yıpratıcı ve baş ağrıtıcı bölümlerinde çalışmaya mahkum olan mühendis modeli.
  • aslında her muhendisin meslek hayatının basında kendi uygun gordugu kadar uretim muhendisi olması gerekir.
  • fabrika'nın tüm it sürülerine karşı tek başına savaş veren amirlerini memnun edecek diye sosyal hayatından ödün veren ve sonrasında işinde mutlu olmayı kabullenen o eski halindem eser yok şimdi mühendisi.
    bence mühendisliğin dark side'dır.
  • insan tecrübe ettikçe anlıyor;
    üretim mühendisi fabrikanın ilgili departmanında ki olası diyemeyeceğim, sürekli var olan aksaklıkların sorumlusudur. bir fabrika bir üretim mühendisi arıyorsa bilin ki o fabrikada aslında işler yürüyordur. sonuçta teknisyeni, ustası işleri takır takır yürütmektedir. ama arızaların ya da hataların bir sorumlusu bir amelesi olmalıdır. o da üretim mühendisidir.
    bu yüzden üretim mühendisi en acılası mühendisliktir.
  • ağır sanayide çalışıyorsa yüksek oranda gürültü, metal tozu ve yağ buharı kirliliğine maruz kalan mühendistir. yeterli tecrübeyi kazanana kadar, fabrikanın ortacısı modunda ayak işlerini yapar.
  • şirket içinde alınan tüm kararların sekip sekip girdiği kişiye denir;kötü giden işlerin tek sorumlusudur. ayrıca işletmenin tüm kahrını çeken ancak nazı çekilmeyendir.
hesabın var mı? giriş yap