• türkiyedir.
    çin dünyanın en önemli ekonomisine sahip oldu 3. sınıf dünya ülkesi bile değildi.
    ve hala betondan başka yere yatırım yapmayan devletimiz var
    üretmeyip tüketerek başarı nasıl sağlanıcak
    siz de rahatsız değil misiniz bu durumdan ?
  • işimiz dolayısı ile çinden ürün ithal ediyoruz.
    patronumuz, çinde devletin kendisi üretim tesisleri kuruyor devletin büyük desteğini alarak bu günlere geldiler diyor.
    türkiye neden sadece inşaat yapıyor
    devlet neden kendisi üretim tesisleri için yatırım yapıp desteklemiyor ?
    neden milyonlarca genç ihtiyaç olmayan fakültelerden mezun edilip kpss ile yarıştırılıyor ?
  • başbakan'ın son açıkladığı orta vadeli programa göre kendisi ve ekibi artık bu "ülke"nin büyüme kalitesini değiştirmek istiyor.

yani "türkiye sadece tüketerek büyümeyip yüksek teknoloji yoğun sektörlere yatırım yaparak büyümenin kalitesini değişterecek" vaadinde bulunuyorlar.

siyasi çizgimi bir kenara bırakırsam, bu ülkenin milletinin kafa yapısı değişse de keşke şu vaat gerçek olsa diyorum... memleketi inşallah'larla maşallah'larla yürütmeyi bırakıp gerçekten eğitime yatırım yapsak, ar-ge'ye yatırım yapsak.

lafla peynir gemisi yürümez, icraate de geçilmeli. bu yüzden bu edilen vaatlerin takipçisi olmalıyız. yapıldı mı? yapılmadıysa nasıl hayata geçirilmeli?
  • halkının %50'si çomar olan bir ülkedir... kısaca çomaristandır...
  • her dolar kuru yükselişinde 3.5 atan ülkedir.

3.5 demişken dolar kurunun yeni hedefi bu olmasın!?
  • istese sadece tarımla bile avrupayı ve asyayı parmağında oynatabilecek bir potansiyele sahip olup,bir çok tarım ürünlerini yurtdışından ithal eden ülke olan türkiye'dir.
  • türkiye'yi bir kenara koyarsak kktc'dir.
  • "hayatta en hakiki mürşit bilimdir."
    "çalışmadan, yorulmadan ve üretmeden, rahat yaşamak isteyen toplumlar; evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini daha sonra da istiklal ve istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar."

şeklinde iki müthiş sözü olan bir lider tarafından kurulmuş ülkedir. dinlemek gerek.
  • daha da fenası için:
    (bkz: üretmeyip üreyen ülke)
  • üretmek yerine, kendisi gibi düşünmeyenleri sosyal medyada, sözlükte çeşitli başlıklar altında, vıdı vıdı yaparak, insanların beynini yiyerek, onları tüketmeye, kendini adamış fertlerden oluşan ülke... bak şimdi böyle tarif edince bana da yabancı gelmedi...
hesabın var mı? giriş yap