*

şükela:  tümü | bugün
  • vulva'da vajina üzerinde bulunan idrar çıkış deliği.
  • coitus esnasında vajina yerine urethra'nın zorlanması (tabii ki yanlışlıkla, yoksa kendisi iğne deliği genişliğindedir, bunu denemeye çalışacak kadar fantazyan bir erkek olduğunu sanmıyorum) acı veren saatlerle sonuçlanacak, tuvalette zor anlar geçirmenize sebep olacaktır, bakın coitus dedim bilimsellikten ölüyorum.
  • idrar yolunun son kısmı.
  • idrarın mesaneden alınıp vücut dışına atılmasını sağlayan, boşaltım sisteminin son kanalıdır. erkeklerde yaklaşık 20 cm, kadınlarda 3-4 cm uzunluğundadır.
  • kadında (urethra feminina) 3-5 cm, erkekte (urethra masculina) yaklaşık olarak 20 cm olan idrarın dışarı atılımını sağlayan idrar kanalıdır.
    kadında vajinanın ön duvarına ve klitorisin arkasına açılır. erkekte ise mesaneden başlayıp penis ucundaki delikle son bulur.
    kadında idrar yolu ile üreme yolu ayrı iken, erkekte idrar yolu ve üreme yolu birleşmiş vaziyettedir.
  • darlığı fenadır. kıvrandırır. üretra darlığı idrarın dışarı çıkışını engeller. teşhisi genelde prostatla karıştırılır. geçici çözüm sonda takılmasıdır.
  • siyek üretra, sidiksağan üreter karşılığı olarak uygundur.
    yalnız siyek bazı yörelerde ayak yolu anlamına da geliyormuş. gene siyek siyen, siygin teke/koçun sıfatlarındandır.

(bkz: siyek/@ibisile)
  • prostatik üretra çok katlı değişici epitelle döşelidir.membranöz üretra çok katlı yalancı prizmatik epitelle döşelidir.spoongioz üretra ise çok katlı prizmatik epitelle döşelidir.

ayrıca littre bezleri pendülöz üretraya açılırlar.

kadın üretrası ise çok katlı yassı epitelle döşeli 4-5 cm uzunluğunda bir yapıdır.ancak arada çok katlı yalancı prizmatik epitelle döşeli alanlar olabilir.
  • erkek ve kadınlarda boşaltım sistemidir. erkeklerde mastürbasyon yapılmasa da üreme hücreleri idrar yoluyla atılır. bazı kronik hastalar ve istisnalarda olağan dışı durumlar da olabilir. testislerde bekleyen üreme hücreleri toplamda 3 gün yaşamaktadır. argoda dans demek hani meşhur karikatür o zaman dans vardı işte konular ile ilgili dansınız ya da hareketiniz olması gerekir. sabit fikir, sipasti, hazıra konmak v.s dışında düşünmek için diyorum. ya da kripto çözmek, burjuva olmak da eşdeğer tanımlardır. testislerdeki üreme hücrelerini idrar yakar ya da idrar ile dışarı atılırlar. kadınlarda ise üretra yani idrar yolu kadınlık yolu ile yanyana ve yumurtalıklara yaslanarak durmaktadır. hamilelikte ya da normal zamanlarda idrar tutmak üretra, yumurtalık ve cildin yanmasına, erimesine ve siyah ya da bronz olmasına sebep olabilir. bu durum çok çalışmak, ırk, kültür, din gibi konuları da içermekte olduğu gibi cilt sorunlarının binlerce değişik sebebi olabilir. aslında anlatmaya çalıştığım konu hiç bir üreme hücresi 3 günden fazla yaşamadığı için gelişip dış aleme ilerleyemez. yine de bütün ihtimaller nedeni ile karınız ölmüş ya da hamile gibi bir yakıştırma ile cinsel perhiz, taliban rejimi falan yapmayın. çünkü hayatı orjinal yaşayın. kimyanıza göre yaşayın. tabi katil de olmayın. üç buçuk milyon üreme hücresi tanımı tam doluluk kapasitesidir. o tarz durumlar için 4 kuma dinen önerilmiştir. üreme sistemi aşk ve besin yoluyla çalışır. beyin ile elektrik dalgaları artar. sonuç olarak idrar, üreme ya da mastürbasyon yolu ile atılır. bir ya da iki çocuk yaptıktan sonra giderek kısırlık sağlanır. beyin artık öyle bir gereksinim duymaz ve testislerin faaliyetini azaltır.

edit: düzeltme

hesabın var mı? giriş yap