şükela:  tümü | bugün
  • (bkz: üzmedi)
  • muhtemelen etrafındaki "sende çal" baskılarına dayanamayan acemi hırsızın işini yüzüne gözüne bulaştırmasıdır, ölümü.

herkesin profesyonel elektrik çaldığı yerde bir acemi kendisi varmış. ibret olur mu? bence olsa olsa önlem olur hırsızlara. duvarların arasına karyola koyup elektrikle evini bedava ısıtan insanlardan bahsediyoruz sonuçta.
  • iddiaya göre urfa'da bir inşaata kaçak elektrik çekmek için çıktığı direkte akıma kapılarak oracıkta can veren ve öylece cesedi asılı kalan adamdır.

bu da haberin linkidir
  • olması beklenebilecek bir olay.

ama "gebersin pezevenk" dememeli. bölge insanının senelerce pkk ile devlet arasında pinpon topu rolü oynadığı, bölge durumundan dolayı hiçbir eğitimi olmadığı, gelir düzeyinin inanılmaz düşük olduğu ve mevcut gelirin de feodaller tarafından alındığı bir ortamda adama "niye elektriği kaçak kullanıyorsun?" denilmemeli bence.

kaçak elektrik bedelinin benim faturama yansımasından ben de rahatsızım ama sırf bu yüzden bütün bu sosyal sorunları görmezden gelip "gebersin pezevenk" demeyi aşırı uçta bir davranış olarak görüyorum.

akl-ı selim sahibi insan faturadan canı bile yansa böyle bir lafı etmemeli.
  • yorumları okuyunca "bizi ne hale getirdiler lan böyle yavaş yavaş" dediğim, ölümlü hadise. arkasından iyi bir şey söylenemez, savunulamaz yaptığı belki ama vurmayın adam öldü beyler. allah rahmet eylesin.
  • kaçıncı entry'den sonra hümanistler v.s. linç ekibi arasında kavga başlayacağını merak ettiğim olaydır.
  • takdiri ilahi, dilerim diğer kaçak kullananlara ders olur, biz enayimiz lan ödüyoruz tıpış tıpış