şükela:  tümü | bugün
  • kütüğü urfa ilimizde bulunan yada kendini urfaya ait hisseden vatandaşlarımızın herbiri
  • tunalı hilmi caddesine yeni açılan bir kebabcı. harika künefesi ve lahmacunu vardır. urfa spesiyal i ise eşsizdir
  • şöyle de enteresan bir insandır:

"şanlıurfa valiliği yakınındaki bir işyerinin önüne bırakılan şüpheli paket, polisi alarma geçirdi. bomba diye şüphelenilen paket bomba imha uzmanları tarafından fünyeyle patlatılmak istenirken, bir kişi paketin boş bir kutu olduğunu belirtip eliyle açtı.

saat 06.30 sıralarındaki şehitlik caddesi üzerindeki kırtasiye dükkanının önündeki kaldırımda duran kutuyu görenler, bomba olabileceği ihtimaliyle polise ihbarda bulundu. ihbarın ardından olay yerine gelen polis, caddeyi yaya ve araç trafiğine kapatarak, bomba imha uzmanlarına haber verdi. şanlıurfa valiliği’nin protokol girişinin tam karşısındaki kaldırım üzerine bırakılan şüpheli paket nedeniyle, çok sayıda polis olay yerine gelerek inceleme başlattı. önlemlerin alınmasının ardından olay yerine gelen bomba imha uzmanları, şüpheli paketi fünyeyle patlatmak için bomba imha robotunu devreye soktu.

paketin patlatılması için son çalışmalar yapıldığı sırada, olay yerine gelen ve çevre işyerlerinden birisinde çalıştığı öğrenilen, kimliği öğrenilemeyen bir kişi, polislere paketin boş kutu olduğunu söyledi. ardından kutuyu açıp, polislere göstererek, çöp kutusuna attı. yaklaşık 45 dakika sonra kutunun boş olduğunun anlaşılması ile cadde yeniden trafiğe açıldı."

kaynak: milliyet , ali leylak şanlıurfa (dha)

'ya ben biliyom kesin boştur bu... aha bak, boş'

aferim. bravo. senin yapacağın 3 kuruşluk karizmaya tüküreyim ben.
  • babo nasısan, eyimisen?

gene fatihayı gaptın, keyfin yerinde.

oraları bilmem amma...

buraları bura olmaktan çıhmış gayri.

mezarıydan galksan,gafayı yersen.

öldüğüye sevinirsen...

sıra geceleri bitti artık.

şindi bitliste beş minare de yok.

hasangalasında caketim de galmamış.

hem urfa dağlarında ceylanlar da gezmiy.

herkes: şak-şuka, şaka da - şuka söylüy...

ne mırranın, ne de gayfenin dadı galdı,

gayfenin neslisi çıkmış, südü de içinde.

gaçak çay da hepden gaçak olmuş,

sallama içiyler..

ahhh.. şu gavur icadı televizyon yokmu?

tam üç tene eve aldım,gene de acans dinliyemiyem.

gumasının yüzünden gocasından ayrılan böyük gız,

yaseminin penceresinden bakmazsa göremiymiş.

öbür oğlan gurtlar vadisi.

hele o güççüğü yokmu ? sen görmedin.

saçını hep amerikan kesdiren,

gözü , gulağı oynuy namıssızın.

acun firarda diy, başka bişey demiy

turizm dersine eyi geliymiş.

valla yalan,

mahsadı çıbıldak garılara baha...

torunun şehmuzla iftihar etmelisen,

aletirik mehendisi çıktı.

iş bulamadı, galdırım mehendisiyem diy.

galdırım da yok ya, çamırlarda debeleniy, duruy...

babo bi de telefon çıkmış,minnacık.

şalvarın cebine on tene sığar şerefsizim.

tele-fon amma teli,meli yok.

eyi bişey de çok yalan söylüy.

ben siloyu tarlada görüyem,

aradığın gişiye ulaşılmıy diy.

ancaaa foturaf bilem çekiy vallaha...

bu cümma rühuya hatim indirecektik;

mevlüt hoca nazlanıy,boğazı ağrıymış.

yoh gendini üçaylara hazırlıymış...

eve iki tene cd göndermiş,

bunuyla gırk hatim iner demiş.

eh..sen de bunuyla idare edersiy.

dünya işleri bitmiy.

şindi bana müsade;

aşağı kepir tarlaya gidiyim.

golf oynuyacağım da...

(kaynak: sanırım bekir şirinoğlu)
  • zalim poyraz adlı emirdağ türküsünün aslında bir urfalıya ait olma ihtimali oldukça yüksek (bkz: #16818798).
  • ülkede en fazla "bence" kelimesini kullanan insanlardır.

+bence sen de bilisen.
    +bence gelip göresin var.
  • az önce bir moda yarışma programında gördüğüm hoş kızcağızdır.
    yarışmadaki diğer kızcağızlar bu kızcağızın urfalı olduğunu duyunca çok şaşırdılar. aa hiç urfalıya benzemiyo dediler... bir urfalı olarak benim de bu cümleyi milyon kere duymuşluğum var.

sahi nası oluyo ki bu urfalılar bazılarının hayal dünyasında? benzemeyeni nası oluyo?
    enteresan yani.
  • ahmet eşref fakıbaba tarafından kandırılmış insanlardır. ceket koysak kazanırız diyenlere inat seçmişlerdi fakıbaba'yı ama o bugün halkını aldatarak akp'ye geçti.
  • bir urfalı size herhangi bir zamanda bir kazık atabilir. urfalıya güvenmeyin. illa ki hepsi kötü değildir ama herhangi bir urfalının dürüst ve düzgün biri olma ihtimali çok düşüktür. siz her ihtimale karşı dikkatli olun yani.
  • urfa'nın iyi insanları da vardır ama genel olarak aile terbiyesinden en az nasibini almış insanlardır. genel olarak çok konuşur ve yalan söylerler. çabuk adam satarlar ve tezat olarak delikanlıyım diye geçinirler. madde bağımlılığı yüksektir.