şükela:  tümü | bugün
173 entry daha
 • 25 gün sonra istifamı istifamı verip gideceğim yerdir. huzurdur, samimidir. iş yok ama olsun. vardır biryerlerde yiyecek ekmeğimiz.
 • izmir'e yakın olmasına rağmen nispeten sahil kasabası tadının alınabileceği yer..merkezde çalışıp burada yaşamak mümkündür.ama emlakçı tiplerin fiyatların artması için envai çeşit yalanlarla ilçeyi şişirip durmasına çok da şey yapmamak lazım..(bkz: brad pitt ve angelina jolie'nin urla'da ev alması)
  plajları, denizi, yapılaşması kesinlikle birinci kalite değildir, alaçatı evleri gibi bir dokusu kesinlikle yoktur, ilçe merkezi denizden uzaktır pek tat alamazsınız, yani çeşme gibi olması hele hele alaçatı gibi olması mümkün değildir ancak izmir'e yakınlığı sebebiyle olsa olsa daha uzak güzelbahçe olabilir..
 • yerel halk olarak ege'nin en tutucu, çakal ve fırsatçı halkına sahip yerlerinden biridir. şehirli insan romantizmine kapılınarak son yıllarda ağır bir urla fetişizmi dönmekte. ege'deki birçok sahil ilçesi veya kasabasından bir farkı yoktur. istanbulluların bodrum, çeşme ve alaçatı'ya yaptığı balonlaştırmanın yeni hedefidir, bu kadar.
 • urla'nın merkezi değil, köyleri vs. dir onu meşhur yapan. izmir merkezine yakınlığı da ayrı puan kazandırır. urla merkezindeki yozlaşmanın aynısını seferihisar'da da görebilirsiniz.

  yozlaşma diyorum çünkü istanbul'da orda burda parayı kırmış bir mahlukat gelip 5-10 dönüm tarım arazisi satın alarak içine görgüsüzce malikaneler inşaa etmektedirler. tarlası karşılığında zengin olan köylü ise şehire göç edip hayatlarının hatasını yapmaktadırlar. (suyu olmayan kayalık tarla vasfındaki arazilerin dönüm fiyatı 100bin tl olmuş aq. çiftlik kurma hayali yaşayanlara tavsiye edilmez.)

  ufak bir anım da şu şekilde: urla'da organik tarım yapan bir çiftliğin sahibi ile tanışmaya gitmiştik. adamın yüzlerce dönüm tarlası varmış. kızının mesleği zeytinyağı tadımcılığıymış. çiftliğinde hiç bir masraftan sakınmamış. hatta özel atlar faytonları falan da varmış. yerleri özel taşlarla kaplatmış. sonra adam konuyu tarımda para yoka bağladı. içimden güldüm, bir yandan ağladım. çiftlik işini lüks harcama olarak gören dallamaların yerleştiği ilçe olmuş sonuç olarak. aynı durum seferihisar'da da mevcut. sonradan görme insanlar yüzünden 5-10 sene sonra heryer telle çevrili olacağı için hiç bir güzelliğinin tadını alamayacağız maalesef.

  gidenlere tek tavsiyem bağ yoluna gitmeleri yönünde olur.

  iyi gezmeler
 • sokak hayvanlarının sık sık zehirlendiği yerdir.

  e sokaktaki zararsız hayvana göz diken adam size ne yapmaz, dikkat edin.

  çok şirin mirin deniyor da kazın ayağı pek öyle değil.
16 entry daha