*

 • bir feminist olan bahsi geçen yazardan kadın olmak:

  gebe kadınların ahlakı yoktur. yalnızca en ilkel kendini feda etme içgüdüsü vardır. kitabın da, eşliğin de, gerçekliğin de canı cehenneme, eğer değerli cenini tehdit ediyorsa!… ırksal bir korunma dürtüsü bu, ama topluluğa karşı işleyebilir; toplumsal değil, biyolojik bir şey bu. bir erkek hiç bir zaman bunun pençesine düşmediği için şükretmeli. ama bir kadının bu duruma düştüğünü fark edip dikkat etmeli. sanırım eski devletçilerin kadını mal olarak kullanmalarının nedeni bu. kadınlar buna neden izin verdiler? çünkü sürekli gebeydiler ' çünkü çoktan sahiplenilmişler, köleleştirilmişlerdi'!!!

  (bkz: mülksüzler)

  son cümle anne olmak için kurulmuş çok acımasız bir cümle olsada o kadar doğru o kadar doğru ki
 • bok gibi bir yazardir afedersiniz. yanlis anlasilmasin kisiligine kendisine degil bu lafim, edebiyatina, yazim tarzina.

  ben omru hayatimda bu kadar boktan, bu kadar iki lafi bir araya getiremeyen yazar ve kitap gormedim.

  bununrüzgargülü diye bir kitabi var, nasil olduysa bir sekilde elime gecti, ama beni nefret ettirdi. bakin bu oyle bir sacmalik ki okumasi zor gibi yani faulknergibi james joyce gibi sanilmasin, cunku dupeduz cop. bu yazarin kitaplarinin en faydali olacagi sey sobada yakilmasi ve israf olmus agac parcalarinin dogaya donmesidir.

  feministim, gizemliyim, muhalifim soyleyim boyleyim diye var mi kendini edebiyatci sanmak? boylelerini itin gotune sokacaksin ki bir daha eline kalem alamasin.

  bir de en cok adini gorunce boyle uzun uzun bir sey zannediyorsun, o merakta birakiyor insani.

  tek kelimeyle sisirilmis bir balondur.
 • kadın düşmanı ve erkek düşkünü bir yazardı. akp'li idi. şimdi yazık kimbilir nelidir.
 • the ones who walk away from omelas‘ı yazarak pek çok insanın hayatını değiştirmiştir.
hesabın var mı? giriş yap