• --- spoiler ---

boromir öldü hepiniz gondorlu oldunuz,
    theoden öldü hepiniz rohanlı oldunuz,
    isengard'ta on bin evladımız öldü,
    hanginiz uruk oldunuz

--- spoiler ---
  • filmde öyle dehşetli yapılmıştır ki bunlar, ben bile gece sokakta birini görsem altıma bırakabilirim açıkçası.. özellikle ilk filmde aragorn'un telef ettiği boromir'i oklayan arkadaş, geriye kalmış tek koluyla kılıcı hırrrrrgggghhhh efektiyle iyice göğsüne bastırdığında minik bi osuruk kaçırdım sinemada da.. bunların kullanım amacı elflerin, insanların ve meşşur kahramanlarımızın ne yüce insanlar olduklarını vurgulamaktır zannımca.. düşünsenize.. allahın cücesi sayıyo 17,18 die.. bunların biri bile seni beni çay molasında tek eliyle halleder..
  • teknik olmadan kondisyonun bi boka yaramayacağını kanıtlayan, görevlere devamlı koşarak giden, altına bi kurt bile ayarlanmayan itilmiş ork irisi
  • bu gencler diger orclar gibi gune$ten ve i$iktan cekinmez, 7/24 sava$ma yetisine sahiptir. diger orclardan daha iri ve goreceli olarak daha da akillidirlar. cok ilginc bir $ekilde sava$ alaninda guce ve onura epey saygi gostermektedirler (we killed the great warrior -boromir-, we are the uruk-hai).

ilk olarak third age'de 2475 yilinda gorulduler. mordor'dan cikan en korkunc askerler olarak yazildilar kitaplara. genelde diger daha az geli$mi$ orclara kumanda eder pozisyonda idiler. uruk-hai, ayni zamanda gondor'un en onemli kenti olan osgiliath'i da yerle bir eden askerlerdir. daha sonra yuzuk sava$i sirasinda bu yaratiklar hem sauron'a hem de saruman'a bagli olarak sava$mi$, hornburg sava$i'nda neredeyse helm's deep'i ele gecirmi$lerdir. daha sonra ent'ler tarafindan dagitilan uruk-hai, sauron'un yok olmasi ile diger yaratiklar gibi daglara kacmi$, orada ya avlanmi$ ya da birbirlerini yemeye terk edilmi$lerdir.
  • bazılarında çocuk sevgisi mevcuttur*

http://news.bbc.co.uk/…ica_enl_1063967571/img/1.jpg
  • kafasına ta$ gelince bayılan, iplen 15 sn suresince yukarı cekilenlere ok-mızrak-kılıc-migfer-kalkan-bot-pestemal-havlu atmayı akıl edemeyen, onlerindeki arkadaslarını suren atlılara ustlerine kosarak ve yana devrilerek yanıt veren yaratıklardır. yannız acı cekmezler zira bir tanesi karnına kılıc girince alıp iyice derine sokmustu kendi eliyle ve bogurmu$tu uzerine hatırlarsanız.
    yaratıldıgı plasentanın icinden cıkarken sinirli oluyorlar. sıkıverir bogazınızı alimallah.
  • saruman in en elit askerlerini teskil eden ve migferlerinde sarumanin ak el amblemini tasiyan iri orc klani.
  • bunlardan birinin dans yaptigini gordum saygim kalmadi artik huraaarrggg diye birine saldirirken gorsem yine gozumde o dans sahnesi canlanacak hadi len sebek diyecegim icimden kahretsin keske kamera arkasi programini seyretmeseydim
  • küçük çocuklara günde en az iki kere dişlerini fırçalamadıkları zaman ağız sağlıklarının ne hale geleceğini anlatırken örnek olarak gösterilebilecek orc ırkı.
  • the two towers'da pek bir cesur savasmis olan uruk hailer'in toplu katliamini bir de film olarak izledikten sonra demek gerekir ki, helms deep'in tepesine elinde cengelli kilici (veya olimpiyat mesalesini andiran o atesleyici sey) ile kosan bir uruk hai heykeli dikmek yeridir.

ayni seyler, kocaman yolu asip helms deep'e yardima gelen elfler icin de soylenebilir elbette.
hesabın var mı? giriş yap