şükela:  tümü | bugün
 • dövizdeki artışı bahane eder, 1 liraya sattığı ürünü 2 liraya satar. ancak mevzu işçilere geldi mi kan ağlayan işverendir.
 • böylesine büyük bir krizde çalışanlarını işten çıkarmak istemeyen işveren de olabilir.
 • şöylesini gordum ben.. her toplantida avrupanin en buyuguyuz diyip 7000 personelin 6000 personeline %20 - %30 zammi yapistirip.. tum giderlerden kısıp geri kalan 1000 personele %8 zamcik verip yemegini yol parasini kesenide taniriz... uzerine yeni yatirimlar yapip yr i tukanlar açıp deli gibi para harcayip kuculuyoruz diyende bir firmadir..
 • işçi dostu türkiyenin durumu.

  daha doğru düzgün servisi olmayan,yemekleri leş ve insanların mesaisini çalan şirketler var zamdan bahsediyorlar.
 • fiyata zam gelmesinin sebebi maliyettir.

  işçiye zam yapmamanın nedeni ise düşen cirodur.

  sapla samanı birbirine karıştırdılar gene.

  tanım: normal işverendir
 • patronumdur kendileri, 1 ay içinde tüm ürünlere %30 a yakın zam yaptı (süt ürünleri ve muhtelif gıda) her gelen müşteriye öldük bittik edebiyatı yapıp ağlıyor, üst katta zeytininden salçasına, yağından şekerine kilolarca stok var, bt ofisini bile depo yaptı. bugün konuşurken maaşların kuşa döndüğünü söylerken lafı ağzıma tıkıp, batıcaz biticez ölücez demelere başladı. umarım batar bir an önce...
 • bugün a101’den fairy pilatinum etikette 7,50 tl iken kasada 10,50 tl oldu. kasiyer kız koştur koştur etiketi alıp içeri girdi sonra kasaya tekrar geldi. ağzını bıçak açmıyordu. koyduk mu diye inleyenleri şimdi zamlar inletiyorlar. bu mevzuyu şimdi işçiler düşünsün *
  oy verirken dönemin muhalefet partisine mi sordunuz kardeşim ?
 • artan maliyetleri neticesinde karliligi ve surdurulebilirligi aybi seviyede tutmaya calisan isverendir. durduk yere zam yapip karlilik artar ve zam yapmazsa elestir de, su an zam degil o guncelleme. ulkece gotumuze girdi, gecmis olsun.
 • 3 kuruş maaşı artsın,mesaileri ödensin diye yürüyüş yapan sendikalıların kış günü yediği dayakları gazı copu tvlerden seyreden, “anarşikler,foşikler,nankörler” diye üstgeçitlerden bağırıp tükürenlerin (yaşanmıştır) bu işvereni eleştirme hakkı yoktur.

  bahsettiğim kesim bu toplumun en az yüzde 80’idir. bu ülkede “kullandığım makine fiyatına fabrikayı satıyorlar abi” diye ağlayan tekel işçisi kapalı kadınlar kış günü sıhhiye parkının havuzuna atılıp dayak yemiştir. dayak yiyen fakir işçi olunca ortada hiç muhafazakar göremedik. işçileri kurulamaya battaniyelerle gittiğimiz için yediğimiz küfürler kitap olur.

  hayatın kendisi siyasettir. sen sendikalı adamı “bu ne ya yolumuzu kapatmışlar, eyleminiz batsın” diye hor görürsen elin oğlu da acımaz böyle koyar.