137 entry daha
  • film klişelerle doluydu ama hikayesiyle, anlatmak istedikleriyle toparladı bence. yaşanacakları çok rahat bir sahne önceden yakalayabiliyordum. aynısını (bkz: it) filminde de gördük bu filme göre çok daha başarılıydı. bunlar filmi iyi film olmaktan çıkarmıyor sadece korku filmi damgasına leke sürüyor.

--- spoiler ---

filmin bana saçma gelen tek yanı, çocuklar çok hızlı bir şekilde shadow killer'a dönüştüler. hornburg battle'daki gimli, legolas gibi kill count olayına girmeleri çok gereksiz bir detaydı.
    --- spoiler ---

edit: yazmayı unuttum peele’nin bir önceki get out filminin gölgesinde kaldığını düşünüyorum. bunu izleyenler mutlaka (bkz: get out) filmini de izlemeli.
  • özellikle de türk izleyenlerinin film hakkındaki alasıya veresiye konuşmalarını hiç kale almadan gidip güzel vakit geçirebileceğin, iyi bir konusu ve derinliği olan; işbilir yönetmenliği, eksantrik müzikleri ve lupita nyong'o'nun başarılı oyunculuğuyla türünün diğer eserlerinden alnının akıyla sıyrılan nadide bir korku/gerilim yapıtı.

bırak filmin alt metnini okumayı, alt metin nedir bilmeyen dabbeci zırtapozlar filmi yerden yere vurmuş ancak bunlar cahil cühela cesareti, kale almaya lüzum yok. 7.6/10
161 entry daha
hesabın var mı? giriş yap