233 entry daha
  • --- spoiler ---

fena film değildi fakat senaryodaki boşluklar yüzünden odaklanmak zordu. filmin atmosferine giremedim çünkü seyirciye yeterli bilgi verilmiyor.

'başarısız giden bir kopyalama deneyi sonucu biz burada terk edildik' gerçekten yeterli bir açıklama mı? sizi kim kopyaladı? nasıl kopyaladı? nasıl bu kadar kolay deneyden vazgeçtiler? vazgeçtiler diye öylece terk etmelerinin güvensiz olacağını bilmiyorlar mı? böylesine büyük bir deneyi yeryüzüne çıkışın bu kadar kolay olduğu bir yerde mi yaptılar?
    kısacası film kendi içinde tutarlı olmaya çalışmamış. böyle olunca da bir türlü filmin etkisine kapılamadım. kendi mantık çerçevesine uymayan sahneler yüzünden sürekli kafamdaki sorularla izledim.
    filmi izleyenlerin açıklama yapmaya çalıştıkları teorilerden bazılarını okudum. hepsi çok zorlama, bazıları da gülünç. bunları seyirciye bırakmamaları lazımdı.

sağlam bir korku ya da gerilim filmi olduğunu söylemek zor. açıkçası ne korktum, ne de gerilerek izledim. sadece bu mantıksızlıklar bir kalıba girecek mi diye bekledim.

keşke bu kadar mesaj kaygısı güdeceklerine, ilk önce kendi içinde tutarlı sahneleri olan bir film yapmayı deneselermiş.

filmin en beğendiğim yanı müzikleriydi. i got 5 on it'in değişik versiyonları müthişti.

--- spoiler ---
66 entry daha
hesabın var mı? giriş yap