şükela:  tümü | bugün
 • abdnin 24 eyaletinde faaliyet gosteren buyuk bankalarindan bir tanesi. su ana kadar gordugum tek problemi, kredi kartinizin limitini size sormadan anlamsiz miktarlarda arttirmalari. en sonunda telefon edip "durun yahu arttirmayin" demeniz gerekiyor.
 • bu banka hakkında düşebileceğiniz en büyük yanılgı bu bankanın göründüğü kadar yaygın olmamasıdır.

  (bkz: ibretlik hikayeler)

  safkan work and travel ile colorado'nun glenwood springs şehrine gitmiştir. kazandığı paraları yurtta saklamanın tehlikeli olacağını düşünüp bir banka hesabı açtırmaya karar verir. yaşadığı şehirde amerika'nın en büyük bankası olan bank of america'nın sadece atm'si olması sebebiyle bir diğer büyük banka olarak kabul edilen us bank'tan hesap açılır. safkan tüm parasını bankaya koyup son günlerde çekmek istediğinden banka görevlisine (ki çalışanları genelde meksikalıdır) new york'ta paramı çekebilecek bir banka bulmam kolay mı? amerika'nın her yerinde kolayca atm/branch bulabilirmiyim diye sorar çalışan ise: "evet evet bankamız oldukça fazla şubeye sahiptir ve paranızı istediğiniz her yerden çekebilirsiniz." diye rahat bir cevap verir. safkan tüm parasını* banka hesabına koyar ve seyahate çıkar. meksikalı nüfusun gırla olduğu california şehirlerinde ve kısmen yine meksika'ya yakın olan las vegas'ta hiç bi problem yaşamaz fakat internet buldukça new york'ta banka aramaktadır ve atm/branch ların yerini gösteren internet hizmeti geri kalan tüm internet bankacılığı gibi rezalettir hatta çalışmamaktadır. bu nedenle safkan google kullanarak 6 tane banka adresi bulur ama elle tutulur bir adet evet yalnızca bir adet adres vardır. safkan türkiye ucagından bi gün önce new york'ta mutlu mesut bankaya gider. ama ne görsün banka falan ortalıkta yoktur. bir binanın tepesinde olduğu varsayılarak binaya dalınır ve izbandut kıvamında bir zenci: "adamım burda banka falan yok kaçıncı insansınız burası finansla ilgili bir merkez günde kaç kişi geliyor böyle bıktım artık" diye söylenerek safkanı dumurdan dumura uğratır... acı gerçekle yüzleşen ve citibanktaki bir görevlinin yardımı sayesinde en yakın branch'ın ucakla 1 saat mesafede bulunduğunu öğrenen safkanın tatilin son günleri rezil olur hatta özgürlük anıtını göremez ve parasını atmlerden çekmek zorunda kalır. hatta bi kısmınıda amerika'da bırakarak fazla ücret ödeyerek türkiye'den çeker ve mağdur olur...

  özet: bu bankanın büyük bir banka olduğuna inanın ama yaygın bir banka olduğuna inanmayın. gezmeyi düşünüyorsanız mümkünse amerika'da bank of america veya chase gibi bankalar kullanın kendinizi sıkıntıya sokmayın.

  tanım: amerika'nın güneybatı bölgesi başta olmak üzere o kısımda çok şubesi olan ama kuzeydeki banka yerleşimi rezalet olan* bankadır.
 • türkiye ip si ile ne mobil app lerine ne de internet sitesine sokmayan abd bankası. citibank, bank of america, wells fargo, chase, discovery, amex böyle bir türkiye ip bloklaması yapmazken bu bankaya türkiye'den kimler naptı da böyle bir şeye gerek duydu çok merak ediyorum.

  vpn ile doğu bloku ülkelerinin ipsi ile bile girmenize izin veriyor.
 • türkiye ip'si ile internet sitesine sorunsuz girilebiliyor.