şükela:  tümü | bugün
 • 1881'den beri varolan bir turnuvadir... zamaninda çim üzerinde, toprak sahada oynanmiş olsa da günümüzde "decoturf" sert zeminde oynanmaktadir... tenisin en büyük stadi olan 23.000 kişilik louis armstrong stadi bu turnuvaya dahildir...
 • tenisin en buyuk stadi olan arthur ashe stadiumun kullanildigi, 4 grand slam turnuvasinda biri... butun buyuk maclar arthur ashe stadinda gerceklessede zannimca canli izlemek isteyenlerin louis armstrong veya grandstanddeki maclardan birisine istirak etmesi cok daha zevkli... gitmek isteyenlere tavsiyem ya parayi bassinlar ve turnuvanin son gunlerinden bir tanesine arthur ashe'te cok iyi bir yere night pass alsinlar veya turnuvanin 3-4uncu turlarinin oldugu zamanlardan bir tanesine daypass alsinlar ve acaip zevkli maclari en on siradan izleme serefine nail olsunlar...
 • 2003 yilinda finalde herkes andy roddick - andre agassi finali seyretmek istiyor. eger bu iki raket hic tokezlemezlerse finalde karsi karsiya gelecekler.. merakla bekliyoruz.. gerceklessin ve agassi, bu kendini begenmis simarik cocuga gununu gostersin.. zaten su ana kadar agassi'nin roddick'e 4-1'lik ustunlugu bulunuyor.
 • (bkz: us open 2004)
 • bu sene finalde roger federer in daha once bu turnuvayı 2 kez kazanan andre agassiyi 3-1 yenerek kazandigi grand slam.
 • ilk gun day pass biletlerini 43 dolara bulunca saskinliktan ulan galatasaray macina mi bakiyorum dememe sebep olmustur
 • (bkz: us open 2006)
 • 4 grand slam içinde bana hep en soğuk gelendir.. nedendir bilinmez..
  bu sene dikkat ettiğim bazı şeyleri var..
  eurosport'un mikrofonları mı çok hassas bilmiyorum ama kortların çevresi çok gürültülü.. maçlar oynanırken hep bir uğultu var.. insan uğultusunun yerini çoğunlukla uçak motoru sesleri alıyor.. bugün sanırım bir tır sireni duydum maçta.. ben bile ekran başında bu kadar rahatsız olurken oynayan tenisçilerin maça kendilerini vermesi bir hayli zor oluyordur..

  çizgi hakemli sayısı da diğer grand slamlere göre daha az.. oyuncuların arkasında normalde 3 olan hakem sayısı, us open'da 2 dir.. serviste hakemlerden biri fault olup olmadığını kontrol etmek için orta çizgiyi hizalar, servis kullanılır kullanılmaz ise haldur huldur yan çizgiye koşar..

  yeşil olan kort zemini rengi topun görünmediği gerekçesiyle mavi yapılmıştır.. kanımca daha bir göz bozar olmuştur.. mavi zemin üstünde yeşil top pek kötü gözükmektedir..

  son olarak bu seneki ballboylar boy değil resmen adam.. evlendirsen çocuğu olur o derece, sakallı falan.. ballman..
 • sözlük ahalisi ve çoğu çevre tarafından sürekli olarak tenis turnuvası olarak düşünülen kısaltmadır. ancak aslında bir çok spor dalının herkese açık * ve turnuva isminin u.s. * olduğunu gösteren kelime grubudur. bunun tenisi olur, bowlingi olur, badmintonu olur, dartı olur, golfü olur...
 • aksam seansina gidilecekse gunduz seansinin son macini yapacak teniscilerin en uzun mac rekorunu kirmaya calismamalari icin dua edilmesi gereken turnuva. aksi takdirde eve sabaha karsi dortte gelinir, ertesi gun ruh gibi dolasilir.