şükela:  tümü | bugün soru sor
 • adının anlamı 'ay tavşanı'dır. ve adı eski bir japon halk hikayesine dayanır. sailormoon'un ilk sezonunda mızmız, sulu gözlü ve şımarık bir hatun gibi görünür. ancak omuzlarına çok büyük bir sorumluluk yüklenen 14 yaşında bir çocuktur sadece..

  ilk sezonda bile aslında çok hüzünlü ve yalnız karakterlerdir diğer savaşçılar, bir anlamda onları hayata bağlayan ve bir arada tutandır usagi.

  sezonlar ilerledikçe usagi'nin büyüme sürecine şahit oluruz. sorumluluklar ve acılar olgunlaştırır onu. naifliğini yitirmeksizin değişir.

  özellikle son sezonda daha iyi anlaşılır kişiliği, acılarını içine atıp öyle çıkar dostlarının karşısına. bir çeşit savunma mekanizmasıdır o çocuksu tavırları. ötesi onu yakar yalnız..
  bazen her birimizin yaptığı gibi...

  (bkz: sailormoon)
 • sulugöz, mızmız, şıpsevdi, dedikoducu, sakar, tembel, saf bir kız çocuğudur usagi tsukino. hayat ve sevgi dolu kişiliktir, arkadaşlarına değer verir. kaldıramayacağı yüklerin altından, tertemiz kalbi, hayata inancı, çocuksu hareketleri ve algılarıyla yavaşça kalkar. önce savaşçı ardından da bir prenses olduğunu öğrenir ve bunları kavramaya çalışır. binlerce yıl önce yaşadığı büyük aşkın kalıntılarından sevdiğini çocuk-genç kız kalbiyle arar; hayal kırıklıkları, mutlulukları, ümitleri arasında bazen bocalayarak, bazen içi acıyarak.

  korunmasız bir kız çocuğundan ihtişamla doğan kraliçedir, tıpkı kozasında korkarak saklanırken güzel kanatlarını çırparak hayran bırakan bir kelebek gibidir.

  yaratılan tüm masalların ve hikayelerin arasındaki bir neo-prensestir aslında bu özellikleriyle. masal olmayacak kadar gerçek, gerçek olamayacak kadar masalsı bir karakterdir, ya da her gerçek insanın içindeki masalsı yönlerin bir parçasıdır.

  benim gözümde gerek kurgusunda, gerek çiziminde ve çizgi dizide seslendirmelerdeki en başarılı anime karakterlerinden biridir.
 • (bkz: usagi yojimbo)
 • gelişim evreleri: princess serenity * -usagi tsukino- * - sailor moon* - super sailor moon*- eternal sailor moon* - sailor cosmos * -neo queen serenity* şeklinde olan manga karakteri.