şükela:  tümü | bugün soru sor
 • http://www.usak.bel.tr/ adresinden web sitesine ulaşılabilen, başkanlığını mhp'li ali erdoğan'ın yaptığı belediye.
 • büyük olasılıkla bir ab procesi kapsamında yüklüce para koparmanın olanaklarını fark etmişler. nitekim en kolay para kaldırabilecekleri alanlara el atmışlar. katılımcı bir yönetim anlayışı yerleştirmek ve kadın haklarına karşı duyarlılık geliştirmek aynı proceye dahil edilmiş. buna proje değil de proce dememin nedeni ise bana zihni sinir'i anımsatması. belediyenin web adresinde şöyle duyurulmuş: "uşak belediyesinin en önemli sosyal projelerinden biri olan her mahalleye kadın müfettiş projesi kapsamında seçilen 16 kadın müfettiş, görevlerine başladı."

  uşak belediyesinin web sayfasına bakma nedenim ise ankara-izmir arası yolculuk ederken uşak'da gördüğüm bir panodaki şu ifadeler: "her sokağa bir bayan gözlemci"

  fon alabilmek için feminik numarası yapan belediyenin "kadın" sözcüğünü herhalde "ayıp" bularak panolarda kullanmadığını görüyoruz. bunu da şöyle mi açıklamalı acep: çok kültürlülüğe verilen önem nedeniyle, evrensel değerleri, yereli zedelemeden, yerel koşullara uyaralayarak alıyoruz*

  web sitesine girdiğimizde de zaten ana başlığın "bayan müfettişler" olduğunu görüyoruz. ne de olsa onlar toplumun seçkin bireyleri "karı" değiller!

  yalnız bence bu sözcük sorunu hala olaydaki en temel sorun değil. insanların bu sözcüğü kullanmaktaki dirençlerinin farkındayım ve artık her seferinde uyuz olsam da biraz alıştım. tüylerimi asıl diken diken eden sorun panoda gördüğüm şu ifade:"bayan eli değmiş gibi pırıl pırıl"

  pırıl pırıl olan ne? bunlar temizlik işçisi değil ki? öyle görünüyor ki sevgili belediye başkanının para için yapamayacağı şeyler de var. "karı kısmısı"nın asli işinin yönetim değil temizlik olduğunu vurgulamadan edememiş.
 • izmir -ankara karayolunda yaptıkları laleler ve bi taraflarıyla ile ilgili çok güzel temennimlerimin olduğu belediye.

  o yola o laleleri yapacağınıza yapsanıza bir üst geçit oraya!
  medicalpark'ın bulunduğu atatürk bulvarı'nda bir hafta içinde iki kaza. iki genç insan gözümüzün önünde çarpıldı. geçen hafta kaza geçiren genç kızımız hayati tehlikeyi yeni atlattı. dünkü genç ise olay yerinde hayatını kaybetti.

  öyle kavşaklara, battı çıktılara 15 temmuz demokrasi şehitleri adını vermekle belediyecilik yapılmıyor.
 • dosta güven, düşmana korku veren belediyedir.

  (bkz: uşak belediyesinin abd'ye ambargo uygulaması)