şükela:  tümü | bugün soru sor
  • kuyucak köyü ile uşak arasına kurulmuş, kuş olsun kervan olsun, birçok türden hayvanın uğramadığı, yalnız baharları köyden gelen çobanların önünde inek otlattığı okul.ha tabii öğrencisi, müdürü, öğretmeni falan da var, arada müfettiş de geliyo, ama siz gitmeyin.
  • youtube'da çekilen bazı filmlere ev sahipliği yapmış okul. hatta bir tanesinde müdür yardımcısı da oynamaktadır.
  • 1999 yılında kurulmuş fen lisesidir.
    http://www.usakfenlisesi.k12.tr/ adresinde web siteleri bulunmaktadır.
  • uşak merkez ilçe milli eğitim müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur.

bağlı olduğu kurum: milli eğitim bakanlığı
    adı: uşak fen lisesi
    adresi: kemalöz mah. kuyucak ulu yolu üzeri no:104/uşak
    telefon numarası: 2762167735
    faks numarası: 2762167735
  • zamanında okumuş olduğum okuldur. şehir dışından gelenlerin(büyük şehirlerden) başta zorlandığı ama sonradan küçüklüğü sayesinde kolay adapte oldukları, fen derslerinin başarılı bir şekilde aktarıldığı ama türkçe, edebiyat gibi sözel derslerin öğrenciye geçmediği uşak'ın şehir merkezine uzak bir bölgesinde küçük ve sevimli bir okuldur. yatılı olmasından dolayı bir çok öğretmenle yakın ilişkiler kurulabilmesi muhtemeldir. örneğin mezun olalı 3 sene olmasına rağmen halen düzenli biçimde konuştuğum öğretmenlerim var. samimi kendi halinde ortalama bir fen lisesidir.
  • yaklaşık 1,5 sene eğitim gördüğüm, kuyucak uluyolu üzerinde olan eski lisem. ailevi nedenlerle okulu yarıda bırakmış olsam da benim için unutulmayan anılarımın mevcut olduğu bir mazi olup, hiç hafızamdan silinmeyecektir. ek olarak 2004-2005-2006 dönemlerinden olan herkese selamlarımı iletmeyi borç bilirim efendim.