14 entry daha
  • tavırları aşırı ukala...

muhtemelen kameralar karşına pek çıkmıyor ve ne diyeceğini bilmeden saçma sapan sorular soruyor ve yine saçma sapan açıklamalar yapıyor.

ülkeyi geçtim hadi ona alıştırdılar da,şehirleri bile kimler yönetiyor!

ah benim canım ve yalniz ulkem...
  • bir önceki görev yeri düz lise müdür yardımcılığı galiba. video başlamadan önce "vali hanim sizi fark etmiyormussunuz gibi cekmeye başlıyorum. yargı dağıtmaya baslayanilirsiniz." demis olma ihtimalleri yüksektir.

edit: kapidagli isimli yazar bilgilendirdi kadın gerçekten öğretmenlikten valiliğe yükselmiş. çıldırıyorum sjjsjshshshjjsjsjs
  • 1- yüksek devlet makamlarına duyulan saygı , yıllar öncesinden devletin kendisine duyulan saygı ve sevgiden oluşmakta idi. şimdi ülkece agnostiğiz çok şükür :)

2- görevin bir banka memuru, vali, postacı ya da öğretmen olabilir. amaç senden istenileni yerine getirmektir. haberlerde batıda gördüğümüz siyasilerin veya üst makam temsilcilerinim bisiklette çekilmiş ya da hamburger sırası fotoğraflarının alt metni şudur; hiyerarşik üstünlük ayrıcalık gerektirmez.

3- biraz canayakın rolü oynayın, belki tekrar işiniz düşer halka.
  • öğrencilerini azarlayan öğretmen gibi azarlıyor vatandaşı.

edit: bu arada vali eski bir öğretmenmiş gerçekten. müthiş yükseliş öyküsü: https://www.ciddigazete.com/…s-yukselisi-h8036.html
  • (bkz: 150 cm boyuyla elinde tava gibi telefon tutan kiz)
    1.50 kızlarımızı tenzih ederim alınmasınlar.
  • eskinin fetö şaşakçısı akpli bir vekille evlenip vali olmuş kişinin turu. eski felsefe hocası.
  • sayın valimizin eşi akp eski mv. hüseyin kocabıyık da, fetö için "son 1000 yılın en büyük türk büyüğü.. " diyen kişiymiş. bir gün de yanılsak keşke ama nerde!

şaşırtmadı
  • (bkz: hüseyin kocabıyık) bana eşini söyle sana kim olduğunu söyleyeyim. saçma sapan bir şehir turu yapıp ve yine saçma sapan bir üslüp ile insanları azarlamış. kadın resmen yürüyen kibir.
  • halkı hor gören yöneticileri layık görenlerin ülkesinde yaşanacak olaydır. nezaket ve devlet terbiyesi görmemiş şahıs insanlara hitap etmeyi karekteri el verdiğince başarabiliyor işte.
  • valinin vatandasa bagirdigini sananlarin; ah ulan bana denk gelmiyor ki nasil agzinin payini veriyorum dedigi durum.

1) vali orada polisi ikaz ediyor, banka onundeki, sosyal mesafeyi ayarlayin diye, yanindaki yaveri de "oglum ayarlayin orayi" diye teyit ediyor.

2) sanirim ya turkiye'de yasadiginizin farkinda degilsiniz ya da vali ne demek onu bilmiyorsunuz. nufus muduru, belediye baskani vb gibi bi memur saniyorsunuz. valiye had bildirmeye kalkarsaniz gotunuzden kan alirlar, ben ikaz edeyim de siz yine gece yatarken hayal kurun. üfff bana denk gelecek, o soyle dedigi anda ben boyle bir cevap veririm, vali bi sasirir sonra etraftan duyanlar da beni alkislar destek verir sonra vali aglayarak uzaklasir hatta belki istifa eder, yanima gelip ozur diler beni vali yaparlarmis falan diye.
381 entry daha
hesabın var mı? giriş yap