şükela:  tümü | bugün
 • uşak'ta şehir merkezinde bulunan alkollü eğlence mekanları, belediye tarafından düzenlenen yeni alana taşınmaya başladı.
  uşak'ta şehrin çeşitli bölgelerinde faaliyet gösteren birahaneler, uşak-denizli karayolu üzerinde bulunan galericiler sitesi yakınlarındaki 17 bin metrekarelik alandaki her biri 275'er metrekarelik binalara taşınmaya başladı. 14 işletmenin yeni bölgeye taşınacağı belirtildi. işletme sahipleri ile bir araya gelen uşak belediye başkanı ak partili nurullah cahan, kent adına güncel bir problemin elbirliği ile çözüme kavuşturulmasının mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

  uşak'ta işyeri sahipleri ile alınan ortak kararla şehir adına önemli bir projeye imza attıklarını belirten cahan, "sağladığımız birliktelikle güzel bir tesis ortaya çıktı. uygun olmayan yerlerde bulunan alkollü mekanlar, şehrimizin sosyal sorunlarından birisiydi.

  esnafla birlikte ortak akıl sonucunda işyerlerinin büyük çoğunluğu taşındı. bugünden itibaren çarşı merkezde, sokak aralarında ve hatta bodrumkatlarında bulunan işletmeler yeni işyerlerinde faaliyetini sürdürecek. uşak adına böyle güncel bir problemi elbirliği ile çözmenin mutluluğunu yaşıyoruz. esnafımızın sorunlarını, istekleri doğrultusunda çözdük ve günün şartlarına uygun bir şekilde tamamladık. şehrimize hayırlı olsun" diye konuştu.
  kaynak
 • uşak'ta şu zamana kadar birahanenin açık kalmayı başarabilmesi takdire şayan,

  düşündüğüm kadar kötü durumda değilmişiz...
 • hiç alkol alan biri değilim. ama birahanelerin sorun, alkol alan insanların da sorunlu olarak görülmesi zihniyet olarak ne kadar geri gittiğimizi gösteriyor.
  keşke kafalardaki örümcekleri beslemek yerine o örümceklerden kurtulmaya çalışsak. çünkü geri kafalılık bünyemizi sardıkça çağdaş dünyadan uzaklaşıyoruz.
  not: telefonun otomatik düzeltme gerzekliğinden kaynaklanan yazım sorunları giderildi.
 • akp'li belediye başkan şeçen sehrin başına gelebilecek bir olaydır. ne bekliyorsunuz adamlardan oktoberfest mi ayarlayacaklardı.
 • uşak'ı ege bölgesinden iç anadolu bölgesine taşımak.
 • geçen sene uşağın merkezinde yaklaşık bir saat düzgün bir pub aradık, bulduklarımız da batakhane diye tabir edilen yerlerdi bu nedenle alınan kararı çok da yadırgamadım.
 • uşak diye bir yerin olmasindan daha ilginc degildir.
 • (bkz: sin city)