şükela:  tümü | bugün
  • usb birimleri bağlamaya yarayan, makinanızdaki usb port sayısını arttıran faydalı mı faydalı hub. bazı sony monitörlerin üzerinde de bu hub'dan default olarak bulunuyor.
  • dandik olanları asırı yuklemede sistemi cokertebilir, aletlerinizi bozabilir. ama hakikaten faydalıdır, 1 usb girisinden 5 tane daha yaratılabiliyor pek hos.
  • yeşil ledleri bulunan adsl modemden sonra odama pavyon mavisi de ekleyen cihaz.
    görünümünü bi tarafa bırakırsak hem kasadaki usb portlarının eksik gelmesi problemini çözen, hem de kasayı monitör ve klavyeden uzak bi yere koyduysanız flash bellek, kart okuyucu gibi cihazları daha kolay kullanmanızı sağlayan yararlı şey.
  • yüksek güç emen cihazlar ağırlıklı bir kullanım için almayı planlıyorsanız dışardan ek güç beslemeli bir hub almalısınız. bu 2 usb çıkışından güç alan bir hub da olabilir, adaptörle şebekeden elektrik çeken bir hub da.
    yüksek güç emen cihazları çok yüzeysel belirtirsek yazıcı, tarayıcı diyebiliriz. mouse, klavye, kart okuyucu gibi donanım elemanlarının da genelde az güç emdiğini belirtelim.
  • piyasayi agzina kadar dolduran "cakma" usb hublarla ilgili cok guzel bir yazi.

http://www.pclabs.com.tr/…-usb-20-hub-incelemeleri/
  • neredeyse laptop kadar ısınıyor meret.
  • hayatımın en güzel 10 saatinin içine eden cihaz.

adam zebra tlp2844 barkod yazıcısını paşa paşa kullanırken bir gün bilgisayarını değiştirmeye karar verir. takar yeni bilgisayarına yazıcıyı. o da ne ! bir tane barkod etiket bas diyorsun 25 tane basıyor.

öyle yap böyle yap ne mümkün. düzelmiyor. müşterime aynı marka model başka yazıcı buldurup taktırdım. aynı sorun o yazıcıda da devam etti.

sorun ile zebra türkiye'den bir yetkili de ilgilenir. bize bok atar : "programcınızla görüşün. hata orada ." ulen hıyar !! aynı makina aynı program aynı kod ile sağ tarafındaki makinada yıllardır tıkır tıkır barkod basıyor.

en nefret ettiğim çözümü ilettim müşterime : "format at !!!"

tabi sistemi görmüyorum. o maraş'ta ben izmir'de. uzak bağlantı ile ekranını görüyorum. format atmadan önceki son incelemde bi ara aygıtlar içerisinde usb hub'ın olduğunu gördüm.

- makina usb hub'a mı bağlı ?
    - evet.
    - çıkarıp direkt takıp dener misiniz ?
    - direkt taktım. şimdi artık barkodu tek basıyor.

naletler olsun seni yapan fabrikaya !!! *#$^!
  • piyasadaki adaptörlü olanlar tercih edilmeli. gerekli gücü kendi sağladığı için hem gereksiz alet bozulmalarına hemde yeni hub almanıza muhtemelen gerek kalmaz bu sayede.
    kullandığım s-link marka 3 lü hub 4 lü bile değil cep telefonunuda takınca yandı örneğin. yani sözün özü 4 lüleri çok ucuz ne gerek var adaptörlü olanına demeyin.
  • bunun usb'den bağlananlarını kimseye önermem. hem adaptörlü hem adaptörsüz sayısız ürün denedim, hepsi sıkıntı çıkarıyor.

onun yerine 4-5 tane usb girişi barındıran pci kartları var. yine 15 lira civarına satılıyor. onları kullanmak gerek.
  • performans açısından en iyi marka hangisi merak ettiren alettir. yetmiyor efendim durduramıyoruz.