şükela:  tümü | bugün
 • tether (usdt), abd dolarıyla denk bir değer amaçlanarak tether limited tarafından temmuz 2014'te kurulan bir kripto para birimidir. 2014’de çıkan tether’in arkasındaki düşünce, dijital dolar veya sabit değerli kripto paralar (stabilcoin) gibi kullanılabilecek istikrarlı bir kripto para birimi yaratmaktı. tether’in fiyatı, abd dolarının fiyatına bağlıdır.

  tether ilk başta bitcoin ağındaki omni layer protokolünü kullanıyor olsa da şu an ethereum üzerinde de erc-20 token olarak bulunabiliyor. tether, bitcoin (omni ve liquid protocol’ün her ikisi üzerinden), ethereum, eos ve tron blok zinciri ağlarında piyasaya arz ediliyor.

  tether tokenleri, kripto borsası bitfinex ile ortak bir ceo’ya sahip olan tether limited tarafından çıkarılıyor. tether geçmişte, tether para biriminin yüzde 100 kendi rezerviyle desteklendiğini öne sürdü. ancak tether avukatları, 2019 yılında tether'in sadece yüzde 74'ünün rezerv destekli olduğunu kaydetti ve tether, "tümüyle destekleme" tanımına iş ortağı kurumlara verilen borçların da dahil olduğunu açıkladı.

  tether ne işe yarıyor?
  tether, sabit değeri sayesinde kripto pazarındaki dalgalanmalara karşı önlem olarak kullanılıyor. her usdt tokeni, 1 dolara eşitlendiği için, paranın tether’da tutulması onu kripto para pazarının bilindik dalgalanmalarından koruyor. bu sebeple, bitcoin alım satım işlemlerinin büyük çoğunluğu tether cinsinden yapılıyor. çünkü tether, dolar ve euro gibi standart para birimleri ile kripto para ekonomisi arasında çift yönlü geçiş için kullanılabiliyor.

  tether nasıl satın alınır?
  tether satışı yapan tüm kripto para borsalarından, bu kripto parayı satın alabilirsiniz. kriptopara dünyasının en güvenilir borsası binance'dir. buraya tıklayarak üye olabilirsiniz. dilerseniz yerli borsaları da tercih edebilirsiniz. ama yerli borsalarda hacim düşük olduğundan alım-satım farkı çok fazla olabiliyor. ayrıca yüksek komisyon oranları var.

  - kısaltması usdt'dir.
  - market cap sıralaması 5'tir.
  - binance ,huobi,kucoin ve gate borsalarında listeleniyor.
 • amerikan doları değildir. kuru dolara yakın olduğu için karıştırmayın efenim.
  (bkz: tether)
 • ‘stabil #kriptopara’ olarak bilinen #tether (#usdt) nedir ve nasıl çalışır?
  yanıtlar btcturk blog’da ??

  usdt
 • dolar kuru ile güdümlüymüş gibi izlenim yaratan kripto para, tether.
 • usd'nin enflasyon etkili yıllık 2% değer kaybını kompanse etmeyen kripto para türü.
  hatalıysam yeşillendirmeniz dileği ile.
 • cripto para tether’in işlem kodu.
  coin borsasının dolarıdır. volatile olmasının asıl sebebi, ülke için siyasi ve ekonomik dengelerdir.
 • tarihe not düşülsün diye yazıyorum, elon musk önce doge'yi sonra btc'yi pumpladı.
  ardından usdt/try paritesi usd/try'sinden normalde olduğundan çok daha uzaklaştı.
  an itibariyle; usd/try: 7,32 usdt/try: 7,17.
 • bir gün kripto paralar, daha doğrusu kripto exchange borsaları, güvenilirlik konusunda ağır bir darbe yiyecekse ana sebebi bu olacak. insanların ekosisteme girişini ve işlem yapmasını daha anlaşılabilir ve kolay bir hale getirmekte olsa da tıpkı merkez bankalarının yaptığı gibi havadan para yaratmakta ve sistemi şişirmektedir. şimdilik işler herkes için tıkırında ve buna halen çok dikkat eden yok. ama patlamaya hazır bir bomba gibi sinsi sinsi bir kenarda şişerek beklemekte.
 • merkez bankası başkanı değişikliği haberinden sonra belli başlı coinlerden çıkıp 7.23'den girdiğim parametre. şuan 7.49, yarın eğer merkez bankası dolar satmazda daha da artacağını düşünüyorum.
 • haftasonu ucuza dolar alacak yöntem bilen varsa yeşillendirsin, nasiplenelim. bankaların makas aralığı uçmuş durumda