şükela:  tümü | bugün
  • bir sözlük yazarı. kendisine hoşgeldin demek istiyorum. :)
  • (bkz: #35057107) ve sosyal fobi başlığındaki entrylerinden sonra badi listemi taçlandırmış yazar.
  • #59656848 no'lu entrysiyle gecemi şenlendirmiş yazar.

ayrıca (bkz: dertleşecek insan veri tabanı)
  • kadınlara ayrı erkeklere ayrı giydiren ama en çok kadınlarla alıp veremediği olan, kafkaesk karamsarlığını yazdığı entrylerle boşa harcadığını düşündüğüm yazar.

fark etmediği bir şey var aslında, arkadaşları, sosyal medya hesabı, haftasonu aktiviteleri olsun olmasın, doğurmaktan başka hiçbir şey beceremeyen bir kadın olsun, veyahut seks hayatını arkadaşlarına anlatarak gururlanan andaval bir erkek olsun, çevremizdeki çoğu insan acıklı derecede yalnız zaten. belki, yalnızlıklarının farkında olmadıkları için daha bile yalnız ve acıklı durumdalar.
    kimsenin yalnızlığı daha "özel" değil modern hayatta.
    kimse sözlükte bas bas nefretini bağırmadığı için hümanist değil,
    kimse yalnızlığını bas bas bağırmadığı için sosyal becerileri yüksek de değil.

içini döküyormuş gibi yazıyor ama öylesine arzuyla, sevgiyle, istekle, heyecanla nefret ediyor ki, dıştan “beni anlayan/okuyan zaten kimse yok. sizi umursamıyorum, umrumda bile değilsiniz” görünüşü, “beni anlayın, özellikle siz kadınlar”a dönüşüyor benim gözümde.

açıkçası ben bir kadın olarak, kadın ile erkeği birbirinden ayırarak ayrı ayrı nefret etmeyi anlamıyorum.