şükela:  tümü | bugün
  • ben bu arkadaş hakkında geçen sene dalga geçmek maksadıyla bir entry daha girmiştim. ama zaman zaman yazdıklarına denk gelip üzülüyorum. psikolojisi çok bozuk gibi gözüküyor.

dostum burayı okuyorsun muhtemelen, bir psikologa görün, tedavi ol. gittiğin yol yol değil, fikirlerine fikir bile denmez, progresiv bir durumun var gibi gözüküyor, gittikçe kötüye gidiyorsun. samimi olarak, evli barklı, muhtemelen senden yaşça büyük bir abin olarak söylüyorum, bir doktora görün, hepimizin sıkıntıları var, ayıp değil, günah değil.

tanım: bir yazar.
  • en sağdık yarinin sağ eli olduğunu düşündüğüm yazar.
  • ben sosyal fobi çekingenlik diye bir açıklama yaptım mı? ben bu kadar utangaç ve yalnız olmana üzüldüm dedim. psikolog ya da psikiyatrist değilim ama yardıma ihtiyacın olduğunu anlamak için deha olmaya gerek yok. zaten üstte bir erkek yazar da, aynı soruna dikkat çekmiş. aşırı narsistik eğilim de çok belli. kimseyi arkadaş olmaya değer bulmamışsın çünkü en muhteşem sensin. geri kalan herkes sığ, aptal, gerizekalı. seninle sohbet ve arkadaşlık etmeye değmezler.

bu arada umarım bu kadar kapanman seni gerçekten de üretken kılar. mesela yazdığın çok iyi bir romanı falan okuruz. samimi olarak üzüldüm senin için, çünkü intihar olasılığını elememişsin. yanılmayı umuyor ve ileride yazdığın bir eserini okumak istiyorum. bu kadar nefret iyi değil, sosyal fobi dışında başka şeyler de var kesin ama uzmanlık alanım değil.

çok geç olmadan yardıma ihtiyacı olduğunu kabul etmen dileği ile.
  • kendisi ne tarihten ne de sosyolojiden anlayan bir cahil ve ırkçıdır. kendisine dünya haberlerinin vahiy yoluyla inmekte olduğuna dair dedikodular var.

görsel
  • paylasimlarina az bakinca elliot rodgers'i dusundurken tam da kendisine ne kadar benzedigini anlatan entrysini gordugum bir yazar. entrylerinde kufurler ve nefret girla. tahminim hayatinda bir cok sey kotu giden, oldukca genc bir arkadas.

muhtemelen bunu yazdigim icin bana da sovecek ama onemli degil, belki kendisi olmaz da ona benzer dusuncede olan gencler gorur. cidden bir terapiste gorunmesini tavsiye ederim. bu kadar ofke ve nefret iyi degil, eninde sonunda ya kendine ya baskalarina zarar verirsin bu gidisle. hic bir sey olmazsa kalbine yazik. su dunyaya bir kere gelmissin, sabah aksam her yere nefret kusarak bok gibi gecirme en guzel yillarini. sonra kafani duvarlara cok vurursun ben niye s*k gibi gecirdim onca yili diye. sana bir de bonus, garanti ediyorum 31'siz gecer yillarin sonra. gerci onun tadi baska *
  • nickinin hakkını veren yazar.
  • entrylerinin yarisinda lgbti ve lgbti savunucularini boklayan, diger yarisinda ise kadinlarin kendisi yerine pic erkekleri tercih etmesinden yakinan bir adet yazar.
  • kendisine mesaj yollanamayan yazar.
  • hakkında bir şeyler yazmaya değecek özgünlükte bir karakter. sosyal fobisi olan her insan gibi kendine ait bir dünya kurmuş. birkaç entrysinde ''benim gibi olan yoktur. aynı ben diyen varsa da yanılır.'' yazmış. bu konuda yanıldığını söylemek isterim. insanlardan izole yaşayan ve birkaç aydır evden dışarı adım atmamış bir insan olarak söylüyorum. sosyal fobiyle boğuşan milyonlarca insan var ama dışarı çıkmadıkları için birbirlerini görmüyorlar, birbirlerinden haberdar olmuyorlar ve sonra ''benim gibi olan yoktur.'' diyorlar. tanışsalar da anlaşamaz böyle insanlar. sadece kendilerine yer vardır bir yerde.
    izole bir yaşam seçen bir insan olarak şunu da eklemek isterim ki insanlarla iletişime geçmek ürkütücü geliyor. sosyal medya trendlerinden sözlük sayesinde haberdar oluyorum. youtube trendlere bakınca ise yüzüm kızarıyor. insanlar adına utanıyorum. nasıl bu kadar aptal olabiliyorlar şaşıyorum.
    uzun bir aradan sonra dışarı çıkmak da sosyal fobisi olmayan ancak kendini geliştirmek isteyen herkes için besleyici bir deneyim olacaktır. ben bir ara dışarı çıkınca yürüyen insanlara bakmış ve varlıklarını oldukça rahatsız edici bulmuştum. sık dışarı çıktığım zamandakinden daha yoğun ve garip duygular hissetmiştim insanlara karşı. aniden fazla oksijen yüklenmesi kafa yapmış da olabilir.

dışarı çıkmam gerektiğinde genelde oldukça hızlı ve yere bakarak yürümeye dikkat ederim. çiğ aforizmaları da olan ancak mizantropisi ve sosyal fobisi olan insanı en iyi anlatanlardan biri olan hakan günday'ın bir sözüyle oldukça bağdaşan bir serüven olur bu deneyim işi. sözün tamamını bulunca eklerim ama insanlar ağızları ve dişleri sürekli hareket eden ürkütücü bir canlı oluyordu yine böyle bir karakterin gözünde.

neyse hayatta başarılar useless guy.

edit: alıntıyı buldum ekliyorum:

"ancak, ne kadar kendimi ikna etmeye çalışsam da, insanların arasında kendimi asla güvende hissetmiyor ve onlara inanmıyordum. bana zarar vereceklerini ve etrafımı sarıp beni mutlaka nefessiz bırakacaklarını düşünüyordum.beni, kendilerine gömeceklerinden korkuyordum. duygularının altında kalmaktan, düşünceleri tarafından ezilmekten, bedenlerinin ağırlığıyla kemiklerimin kırılmasından korkuyordum. sürekli açılıp kapanan ağızları, bir türlü sabit duramayan elleri, bir görünüp bir kaybolan dişleriyle beni tehdit ediyorlardı."
  • #83330635 şu entry'imde kendisininin kadın düşmanı olduğunu söyledim ama kendisi bayağı bir insan düşmanıymış ve ciddi bir sosyal fobisi varmış. bunu da 'niye bu kadar kadınlara düşman ki acaba? diye merak edip, en beğenilen entry'ilerine göz atınca öğrendim. çok entry'isi var o yüzden hepsini okumak zor ama aile ilişkilerine ilişkin bir şey söylememiş sanırım ya da ben göremedim.

kimse ile iletişim halinde değilmiş ve hiç arkadaşı yokmuş. eğer sözlükten birileri iletişim kurmayı becerdiyse, lütfen sosyal fobisini tedavi edecek bir uzmandan yardım almaya ikna etsin. valla hem üzüldüm bu kadar yalnız ve utangaç olmasına, hem de kötü bir şey yapar mı diye endişe ettim açıkcası. beni kadın olduğum için dinlemez kesin, iletişim kurmak için siz razı edin lütfen beyler. intihar etmiş ya da cinayet işlemiş bir sözlük yazarı haberi okumak istemiyorum ben.