şükela:  tümü | bugün
 • dumanı üstünde aktroll
  engelle
  başlıklarını engelle
 • atatürk'e despot diyebilmiş bir arkadaş. kendisini demokrasinin bir günde gelemeyeceğini, cumhuriyete yeni adım atmış bir halkın demokrasiyi hemen kaldıramayacağını anlatsam da verdiği cevap "kendisi 1938de ölmüştür ve o tarihe kadar demokratik seçim olmamıştır. tarihçi değilim okuduğumu anlayabiliyor olmam yeterli." oldu...

  bir süre sonra duvara konuşuyormuşsunuz hissiyatı veriyor.

  zannedersem toplumların gelişim sürecini bir tür strateji oyunu zannediyor. var ise var, yok ise yok. gelişim için adım atılması, verilen çabalar ve fedakarlıkların kendisi için zerre önemi yok diye düşünüyorum.
 • (#109838567) bana aktrol demiş arkadaş. hayır bir de engelle yazmış başlıklarını da engelle demiş. ekşi özgür bir platform ve burada herkes senle aynı düşünmek zorunda değil arkadaş. birini engellersin başkası çıkar sonu gelmez sen en iyisi saygılı olmayı öğren. ne aktrolüm ne kemalistim ne solcuyum ne sağcıyım ne şuyum ne buyum. inanmazsan bak entry'lerime. ülkeme ve bu ülkenin çocuklarına aşığım o kadar. hayatımın anlamı da bu kadar. aktrol dedin madem şunlara bir bak; #110668757 #110617376 #109147861
 • (#109893266) atatürke despot diyebilmişim. ne var bunda? demokrasi bir ülkeye kolay gelmez bunun farkındayım. nitekim ülkemizde varlığı hala meçhul. lakin bıktık be kardeşim zırvalarınızdan. rahat bırakın artık şu ülkeyi. dinci tayfayla kemalist tayfanın sürekli didişmesinden bıktık arkadaş. despot ne demek aç bir oku. baskıyla zorla bir ülkeyi yöneten kimseye denir. şimdi atatürk dönemine bir bak bakalım. bir de o dönemdeki diğer otoriter rejimlere bak. göreceksin o zaman despot lider ne demekmiş. bir lideri seviyor olmanız gerçekleri değiştirmez. dikkat edersen fikirlerimi ifade ederken asla hakaret kullanmıyorum lakin sizin atatürk güzellemelerinizden gına geldi. ya bir de şu ''atatürk'' ifadesi var. atatürk soy ismini alış öyküsü de evlere şenlik. sanki atamızdan öncesi yok. uzaydan geldik. meclis oy birliğiyle veriyor filan. kim seçtiyse o meclisi. körler sağırlar birbirini ağırlar.
 • lütfen engellemeyin beni. noolurr. ben bir aktrolüm. hemide maaşlı. bayram dolayısıyla da maaşlar erken yattı ki bol bol ahaber izleyip ekşide presidınt erdoğanımızı övdüm. neyse abdest alayım da ayasofyamızda yatsı namazımı eda edeyim. selam ve dua ile.