şükela:  tümü | bugün
  • çok affedersiniz, amına koyduğumun trilojisidir bu..

yakalara yapışmış post-modern hastalık.. çözümü teoride basit: üşenme, erteleme, vazgeçme..

ama gel de uygula..

edit: "affedersiniz" şeysi şey yapıldı..
  • harekete geçmek için arzu duymayı bekleme yanılgısına düşmemizden kaynaklıdır. o döngü içinde insan arzu etmeye bile üşeneceği için, önce harekete geçmesi gerekir ki arzu kendiliğinden gelsin ve işin devamını getirsin.
  • hayatımı üzerine kurduğum eylemler dizisi. mütemadiyen yaparım. sonra mutsuz olurum. sonra yine yaparım. sonra yine mutsuz olurum sonra yine yaparım yine mutsuz yine yapa..
  • bende "üşenme, erteleme, işin iptal olması" şeklinde gelişen süreç.

elimdeki hiçbir projeyi sonlandıran kişi ben olmadım bu zamana kadar. çünkü biliyorum ki eninde sonunda vazgeçecekler.
  • (bkz: erteleme hastalığı)

ekşi sözlük için: (bkz: kenarda dursun) butonu
  • kaybetmenin formülü.
  • benim üşenmek ve direkt vazgeçmek olarak uyguladığım sistem. boşuna ertelemeyin.

tavsiye ederim, yüzde yüz çalışıyor.
  • bir işe iyi motivasyonla girişildiğinde; aslında aşılması gerekenin sadece o başlangıç psikolojisi olduğu anlaşılır.
    o noktayı aşınca bu sefer yaptıkça yapmak istersiniz.
    bugüne kadar neden yapmadım diye üzülür, bahanelere harcadığınız zamanların pişmanlığını yaşarsınız.
  • bende; üşenmek, ertelemek, yapmaktan vazgeçmek, yapmayıp üşenip ertelediğine pişman olup yeni planlar yapmak, onları da üşenip erteleyip kısır bir döngünün içine düşmek şeklinde seyreden fiiller dizisi.