şükela:  tümü | bugün
 • 2003 yılı ve sonrasında yildiz teknik üniversitesine kayıt yapan öğrencilerin kullanacağı(!) otomasyon sistemi...
 • sanıldığının aksine javascript ve mysql üzerine kurulu olmayan, mysql ile hiç alakası bulunmayan, javascript i alalade her sitede görebileceğiniz kadarıyla kullanan, doğrusu :

  veritabani yonetim sistemi db2, web application geliştirme dili jsp, geliştirme platformu ibm websphere olan, tam anlamıyla scalable portable ve reliable olan,

  yıldız teknik üniversitesi - bilgisayar muhendisliği bölümü tarafından halen dahi geliştirilmekte olan,

  yıldız teknik üniversitesi nin eksip öğretim planına dahil öğrencilerin her türlü bilgilerinin tutulduğu, dolayısıyla 2003 ve daha sonrası eksip öğretim planına dahil olmayan öğrencilere ait bilgilerin üzerine taşınmayacağı öğrenci bilgi sistemi.
 • nedense sisteme login olanların ip kontrolünün yapılma ihtiyacı hissedilmiş. ytu bim'den yine bol bol güvenlik açığı beklediğimiz bir uygulamadır. aynı zamanda http://gargamel.cc.yildiz.edu.tr/ adresinden de ulaşılabilir.
 • yildiz teknik universitesi'nin 2003 ve daha yeni girisli oğrenciler icin kullandigi ögrenci bilgi sistemi.
 • bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmak ideolojisine bütünüyle tapan, "aramadım okumadım aklıma geleni yazdım" fikir ve zikriyle ilerleyen pek sevgili insan güruhunun, rektorlugun bim e ve bilgisayar muhendisliği bölümü ne danışmadan 1997 senesınde odtu den satın aldığı her bakımdan kifayetsiz ve sorunlu sisteme (bkz: ogis) bakarak, oraya ait sorunları ytu bim e ait görmeye/göstermeye çalıştığı ve devamında benzer sorunları içinde görmekten çekindiği yeni öğrenci bilgi sistemi.

  tanıtımlarında ısrarla öğrenci bilgi sistemi diye sunulmasının sebebi, öğrenciye ait olabilecek her türlü bilgiyi barındırmasından ve öğrencinin öğrenim hayatı boyunca dersleri ile ilgili yapılan her türlü transaction ı detaylı bilgiler halinde saklamasından kaynaklanıyormuş. 1997 senesinde satın alınmış olan sistemin türlü güvenlik açığının bulunmasından, donanım sipesifik bir yazılım olmasından ötürü ne donanım ne de yazılım olarak upgrade edilememesinden, mevcut öğrenci yükünü kaldıramamasından ve ytü nün öğrenci bilgi akışını takip edememesinden dolayı tüm bu sorunlarıdan arınmış yeni bir sistem ihtiyacının farkına varılmış, 1997 senesinde yapılan hata yapılmayarak ytu bim ile ytu bilgisayar muhendisliği bölümü nün fikri alınarak ytu bilgisayar muhendisliği bölümü ve ytu bim çalışanlarından oluşan oluşturulan bir gruba yazdırılmaya başlanmış olan sistem.

  ayrıca entry itibariyle gargamel isimli sunucu üzerinde bulunan ama ileri bir tarihte host edildiği makina değiştiğinde veya scale edildiğinde adres cubuguna gargamel.cc.yildiz.edu.tr yazarak girilemeyecek olan öğrenci bilgi sistemi.

  kesinlikle ve ilelebet http://usis.yildiz.edu.tr/ adresini kullanınız.
 • bugün itibariyle ilk defa ders seçimine açılmış öğrenci bilgi sistemi. gayet rahat ve güzel işliyor. yaşanan tek problem ise bazı öğrencilerin harçlarını verilen sürenin son gününde yatırmalarından dolayı sistemin harcı yatmamış olarak görmesi dolayısıyla bu öğrencilerin derslerini ilk etapta seçememeleri. bu sorun öğleden sonra halledilmiştir. ama ne yazık ki bu öğrenciler seçmek istedikleri bazı derslerin kontanjanının dolmasıyla karşılaşabiliyor. (bkz: kendimden biliyorum)

  şu an için sadece 2003 ve 2004 girişlilere hizmet ettiği için rahat çalışan sistemin ileriki senlerde öğrenci sayısının artmasıyla yoğunluk yaşaması dolayısıyla iş göremez hale gelmesi umarız ki söz konusu olmaz.
 • united states information service'in kısaltılmışı. amerika birleşik devletlerinin "sözde" halkla ilişkiler servisi. her elçiliğinde bulunur.
 • "undergraduate student information system" in kısaltılmışı. "lisans öğrencileri bilgi sistemi" anlamına gelir.

  bunun bir de : "graduate student information system" olanı vardır. bu, "yüksek lisans öğrencileri bilgi sistemi" anlamına gelir ki gsis adı altında ve gsis.yildiz.edu.tr adresinde ikamet etmesi planlanmaktadır.

  (bkz: gsis)
 • birbirinden zirzop rivayetlere gebe kalmış otomasyon sistemi. yok usis veritabanı aras ın veritabanı ile karışırmış (bkz: oha), yok dolunay geceleri server odasını kurt basarmış, database adminleri rack mounted serverlarda ocakbaşı yaparlarmış..

  oracle ile db2 nasıl karışır? database lerin karışması ne demektir? aras sisteminin ytu kampüsleri dışına kapatılmasının usis sistemine yorulacağını söyleseler, bu derece gerçeküstü bir kurgu bulamazdım sanıyorum. geriye söylenebilecek tek bir kelime kalıyor (bkz: yuh)

  ayrıca (ara: at yalanı)
 • elime doğup, artık koca bir delikanlı olmuş, karnesi pekiyilerle dolu, ilerisi için de umut vaadeden %100 yerli malı üniversite bilgi sistemi.