şükela:  tümü | bugün
 • şemsipaşa camii olarak bilinen kuşkonmaz camii'nin etrafında üsküdar belediyesi betonlaştırma, yaya yolu ve çevre düzenlemesi yapacakmış.

  3 gündür twitter yıkılıyor. müslüman cenahın pek çok ismi olaya tepkili. bir tek haşmet babaoğlu bu olaya tepki gösterenlere karşı tepki gösteriyor.

  hilmi türkmen ve üsküdar belediyesi daha yeni cevap vermeye başladı. cevaplar da ne cevap, akıyor...her neyse efendim...

  diyeceğim şu ki;

  aklınız başınıza yeni mi geldi ey kültür-mimari duyarcıları? onca rezalet yapılırken umursamadınız, bu camiye mi kaldınız? kültür ve mimari adına yapılan rezilliklerin yanında bu cami düzenlemesi bir nokta mesabesindedir.

  diyorlar ki "bari buraya dokunmayın." şimdi tanımayanlar gezici, tanıyanlar gerici diyecek ama; gezi parkı'nda da insanlar "bari buraya dokunmayın" demişti.

  ikiyüzlülük paçalardan akıyor.

  umarım hilmi türkmen reisin yolundan gider, inadına kız kulesi'ne kadar betonla doldurur sahili.
 • şu girdide ifade etmeye çalıştığım tam da buydu aslında: (bkz: #68929800)

  devran bu denli tarih, kültür, sanat ve mi'mari düşmanı bir iktidar görmemiştir. haysiyyetsizliklerini muktedir yalakalığında gizlemeye çalışan ciğeri beş para etmezler ve gözleri iktidar hırsıyla boyanmış kimi islamcılar "islam yükseliyor, türkiye yükseliyor, ekonomi, yol, havaalanı, köprüüüü" diye çıldırırken bu ülkeyi bu ülke yapan her şey yok ediliyor haberleri yok.

  gerçek birkaç tane muhafazakâr aydın duruma isyan ediyor. aralarında dalgalanmanın seyriyle olaya tepki gösteren halktan insanlar da var. ama esas tepki göstermesi gereken kesimin eminim ki durumdan haberi bile yoktur.

  artık iflahımız nâmümkün bari batmışken tam batalım. üzerimdeki girdide de ifade edildiği gibi umarım kız kulesi'ne değin betonla doldururlar sahili.