şükela:  tümü | bugün
  • iktisat fakültesi için talibim, evin bi odası boş, biz de ne yapsak diyoduk.
  • bir arkadaşım var, eğitim ve meslek hayatı şu şekilde. tembel bir lise hayatından sonra özel (ve dandik) üniversitede lisans, lisans bittikten sonra hiç bir işte başarılı olamadığı için ben o zaman yüksek lisans yapayım diyerek, aynı üniversitede yüksek lisans (tezini parayla başkasına yaptırdı, tezi anlat desen anlatamaz), sonra 3-5 yıl, bi çok iş değiştirmek ve de hiç bir iş yapmamak annesinin kredi kartıyla gezip tozmak dışında mesleğe bi katkısı olmadı, okuduğu kitaplar, aşkım kapışmak, secret ve türevleri, meslekten de para kazanamadı, yaş 36 üzerine çıkınca ve hala yeni mezun gibi süründükçe o zaman ben doktora yapacağım dedi, eğitimi sıkıntısız finanse eden ailesine.

şahsen yapamayacağını düşündüm, hadi parasıyla falan giriyor insanlar lisans eğitimi için özel üniversitelere de doktora da yok artık dedim, sonuçta bir arzu ve yeterlilik gerektirir. arkadaşımın kesinlikle lisansı baştan okuması gerekirdi bence. anlamamış çünkü, olmamış yani.

kendisi ales'i kaçırdı. uyuyakaldığı için. ales puanı olmadan giremez dedik, üniversiteyi aramış mülakatı geçerseniz özel öğrenci olarak girer sonra verirsiniz demişler, geçerim demiş. bence geçemez ama neyse.

sonra kız uyuyakaldı ve jüri mülakatını kaçırdı lan. "aaaaay cnm sonra arayım seni benim bugün mülakatım vardı uyuyakalmışım" demişti. sonra üniversite ile konuştu ve kendisine yeni mülakat ayarlandı.

kız resmen beni almayın, benden adam olacağı yok diye bağırdı.

sonra kendisi üsküdar üniversitesi doktora programına kabul edildi. nasıl oldu anlamadım. üniversite ve eğitimin geldiği nokta buralar işte... çok yazık.
  • apartmanlarına "yerleşke" diyen üniversitedir. üsküdar "üniversitesi"nin apartmanları "yerleşke" ise odtü yerleşkesi baykonur uzay üssü olsa gerek.
  • tanıtım filminde zenci göremediğim için gitmekten vazgeçtiğim üniversite.
  • apartman üniversitesi furyasından biri daha.

http://www.uskudar.edu.tr/…rleskesi.php#prettyphoto[gal]/18/

o değil de böyle apartmanlarda dersane dersliğinden farksız sınıflarda ders görüp hayatında bir kampüsün, bir amfinin havasını solumadan "üniversite okudum" diyen çocuklara ciddi anlamda acıyorum.
  • yanlış teşhisi ve gereksiz yoğun tedavisiyle bir senemi yemiş, öss ye girmemi engellemiş, bu da yetmezmiş gibi para kazanmak uğruna gereksiz yere bana elektroşok vermeyi düşünen (allahtan ailem kabul etmedi) bir adamın kurduğu üniversite.
    psikoloji bölümünü ise 3 psikiyatristle kurmayı düşünecek kadar saçmalamış bir okuldur kendisi. tahminim psyc101 dersinin "ilaç yazan psikiyatrist, yazmayan psikolog" şeklinde geçeceği yönündedir.
    ayrıca tanıtım günlerinde gelen adaylara "şizofren görmeden psikoloji okudum denmez!" gibi bir açıklama yaparak, psikoloji camiasını dehşete düşürmüştür. nitekim televizyonlarda hocalar bangır bangır isim vermeden "3 doktorun bir araya gelip de psikoloji bölümü kurduğu yerler var, araştırmanızı iyi yapın, senelerinizi heba etmeyin" demektedirler.
  • 2000 tl katılım bedelli tasavvuf seminerleri düzenleyecekmiş.

kapitalizm ve sufilik bilgeliğini de ancak ve ancak akp kafası buluşturabilirdi ki bunu da becerdiler. işin daha da ilginci programın sonunda sertifika verilecekmiş.

ayrıntılı bilgi.
  • simdi internet sitesine baktigim universite. ssk'ninkine benziyor, bi emekliligimi hesapliyip kapaticam.
  • üsküdar'ın ara sokaklarında hayat bulan işhanı tipi üniversite.
  • gece saat 01:51 ve yarin mezuniyet törenleri olduğu için bu saatte matkap sesiyle çevreyi rahatsiz etmenin normal olduğunu düşünen çalışanlara sahip, düşüncesiz, saygisiz eğitim kurumu.