• gecenin köründe yayınlanıp reyting almıyor diye bitirilen; dinlendiren, eğlendiren ho$ dizi. ben ki tv neredeyse hiç seyretmeyen biri olarak gayet zevk aldım bu diziden. birçok arkada$ım bahsetti, çoğu övdü ve ek$i'de olmu$ 1 k entry sayısı.

acı olan ise akasya durağı gibi ucuz ve salak bir dizi yıllardır devam ederken bu dizi bitirildi arkada$!

daha da acısı 4 erkeğin genç bir kıza tecavüz etmesinin anlatıldığı dizinin kupaları, internet siteleri vs çıkarken bu dizi bitirildi arkada$!!

yaprak dökümü gibi her saniyesi kalp kriziyle, aldatmayla, arkadan çevirilen dümenlerle dolu olan depresif bir toplumu daha depresif yapmaktan öteye gidemeyen bir dizi yıllarını yedi bu ülkenin..

lan ağaların evleri, kadın(lar)ı, öküzlükleri prime time'da verildi. ne zararı vardı 2 dk eğlendiğimiz bu dizinin?!?

acı çekmeyi o kadar seviyoruz ki bizi güldüren, eğlendiren hiçbir $eyi kabul edemiyoruz. kar$ımıza gülen bir sevgili çıksa ka$ar, piç diyoruz. arkada$ çıksa arkamdan konu$ur diyoruz; tecavüzcülere, ağalara, konak sakinlerine bayılıyoruz ama! git gide daha ilginç bir toplum oluyoruz..
  • dizideki yoğun şiirsel hava ekipten kimin fikriydi bilmiyorum. ama her kim(ler)se gönülden teşekkür etmek isterdim, çünkü bu diziyi bu kadar özel yapan şeylerden biri hiç kuşkusuz turgut uyar ya da cemal süreya'dan bir şeyler duyabilme ihtimaliydi.

dün finalde oğuz* öyle bir bölüm okudu ki tel cambazının tel üstündeki durumu'ndan,* aslında ayarın hası böyle verilir dedi belki de. bıraktığı yerden ben devam ediyorum:

"bütün ağaçlarla uyuşmuşum
    kalabalık ha olmuş ha olmamış
    sokaklarda yitirmiş cebimde bulmuşum
    ama ağaçlar şöyleymiş
    ama sokaklar böyleymiş
    ama sizin adınız ne
    benim dengemi bozmayınız"

"tel cambazı istiyordu ki dünya istediği gibi olsun. bile bile aldanmaya vardırıyordu işi. ama olmuyordu kendisi vardı..."
  • sevip bağlandığımız ve 13. bölümüyle ne yazık ki bizlere veda eden diziydi.

yalnız bu dizinin bitişi beni korkuttu hacı dayı. ben mesela bunun son 5 bölümünü falan izledim, sonra baktım güzel internetten tamamladım eskilerini. şimdi düşünüyorum da, allah muhafaza, ilk bölümünden beri izlediğim ve hastalık derecesinde bağlandığım** leyla ile mecnun bitiverirse bir gün ben ne yaparım? nerelere giderim?

velhasılı kelam, gidişiyle bizi çok üzmüş ve "reyting" denen acı gerçeği bir kez daha hatırlatmış güzel yapım. eyvallah...
  • 2011 türkiyesinde izlenilebilirliği olan 2-3 diziden bir tanesi.

kavak yellerinin asırlarca devam ettiği bir ülkede böyle güzel bir dizi nasıl biter benim minik beynim almıyor.
  • kaliteli dizileri bunyesinde toplamasi gereken reyting kaygisizi bir ulusal kanala ne kadar ihtiyacimiz oldugunu kanitlayan, bir darbe ile sonlanmis dizi. hastasiydik, bir umut bir haber beklemekteyiz.
  • bittiğini öğrenmenin bana "flashforward"ın bittiğini öğrenmekten kat kat çok koyduğu dizi. verdiğimiz oyun da, izlediğimiz programın da "çoğunluğu" bir sike yaramıyor. işte sana temsili demokrasi krizi!
  • sol framede bu kadar yazılınca yayın hayatına başka kanalda devam etme kararı alındı sandığım. yazmayın lan zaten üzgünüm.
  • bitişiyle yıllar öncesinden başka bir güzelliği bana hatırlatmıştır.

(bkz: erkek tarafı)
  • her seferinde izlemek için saatlerce bekleyip uyuya kaldıgım sonra 2 kısımına ancak yetişebildiğim super yayın saati olan dizi idi. karakterler, hakaye, espriler hepsi apayri. benzer kalitede yapımları umutla beklemekteyiz.
  • nerede gülmemiz gerektiğini söylemediği için bilemediğimiz, dolayısıyla gülemediğimiz diziydi sanıyorum. yoksa böyle bir dizi yayından kaldırılmazdı. sanıyorum. bilemiyorum.
hesabın var mı? giriş yap