şükela:  tümü | bugün
  • efsaneyi anma vesilesidir:
    (bkz: kadıköy'deki fantastik evet etkinliği)
  • akp standında genelde kürtaj dayıyı görüyorum. her gördüğümde kendisine tiksintiyle bakıyorum o da anlıyor olacak ki elindeki akp bayrağını daha şevkle bana bakarak sallıyor.

chp ve akp standına gelecek olursam genel olarak sıkıntı duymuyorum. üsküdardaki akp kitlesi biraz daha nezih duruyor. fakat mhp çadırına katlanamıyorum. kaldırımı bildiğin işgal ediyorlar. inanılmaz varoş geliyor. tipoloji olarak suriyelilerden bir farkı yok gibi geliyor. en efendi olanı da iyi parti ya canlarım benim. seviyorum hepinizi
  • ülkenin chp'li fanatiği ayrı akp'li fanatiği ayrı çomar amk.
  • neredeyse 1 yıldır türkiye'ye gelmedim ve bu görüntülerden sonra gelince neyle karşılacağım konusunda kaygılarım var.

ne içiriyorlar bu insanlara yav. bu ne ?
  • en çok üsküdar sahilde büfelerde çalışan insanlara üzülüyorum. seçim süreci bir türlü bitemediği için aylardır saçma sapan bangır bangır müziğe maruz kalıyorlar. hele 31 mart öncesi o kadar çok parti standı vardı ve her biri o kadar ayrı bir telden çalıyordu ki vapura yürüdüğümüz 1 dakikalık sürede kafamız şişiyordu. gürültü kirliliğinden başka bir şey değil.
  • eminönü'nde de dürüm aynı. hep bi oyunlsr bi'şeyler. memleketi halay kurtaracak.
  • siyaset konuşmaktan hep nefret etmişimdir ama dayanamadım yazayım dedim.
    her yerde broşür de dağıtıyorlar iki partinin insanları.
    acı olan ise şu;
    chp standlarında hep yaşı başı olan insanlar görüyorum, akp standlarında ise daha genç 40 yaş altı kişiler. belki bana böylesi denk geliyor. geçen hatta hanıma dedim ki; yine chp standında yaşlı amcalar (çünkü babam yaşında bir çoğu) ve teyzeler broşür vermeye çalışıyor, gençleri nerede bu partinin muhtemelen bodrum'da diye serzenişte bulundum.
    demem o ki, chp gençlik kolu bence çok zayıf ve gelecek için birşey yapmazlarsa daha çok akp sürdürür hükümranlığını.
  • izlerken bu akp standındakiler kesin para karşılığı bu işi yapıyorlar diye düşündüm sonra kamera chp standına döndü ve bayrak sallayan dayıyı gördüğüm anda aha dedim işte bu para almadan, gönülden yapılan, samimi delilik. heralde samimi olanı daha beterdir ya. bugün de başkaları adına utandık çok şükür.
  • millet eğleniyor işte ne güzel. asıl siz neyin kafasını yaşıyorsunuz?
  • flash tv'yi kapatırsan olacağı bu işte.