• van gölü kıyısında kahvaltı zirvesi boyunca yolda kemirip adını bir türlü öğrenemediğimiz sonunda yemekli vagonda çay servisi yapan elemandan adını öğrendiğimiz kabuğu soyularak kemirilen çekirdek gibi bağımlılık yapan hafif ekşi sebze veya meyve.
  • rhubarb diyor buna ecnebiler. turklerin ise iskin, isgin, isgun, esgin, ohcur, rebez dedigi oluyormus...
  • "uşkun ekşilisi" ya da "uşkunlu eşkili" isimli bir yemegi de olan, van disinda, türkiye'nin dogu anadolusunda kimi sehirlerde ve ayrica iran ve filistin'in yüksek yerlerinde , özellikle ilkbaharda yetisen, sifali oldugu soylenen meyvalardan.
  • çocukluğumun en güzel lezzetlerindendi uşkun. yemeyeli yıllar olan bu güzel ve de ekşi meyveyi yaşadığım yerde kiraladığım bir tarlada yetiştirmeye karar verdim. bir haftadır “tamam ama tohumunu nasıl bulurum ya ben bunun“ diye düşünürken yaptığım kısa bir araştırma sonucu (araştırma da google’da “doğu anadolu’da yetişen ekşi bitki” diye aratıp* oradan yine ekşi’deki uşkun başlığına gelmek ha) öğrendim ki ingiltere’deki popülaritesi türkiye’den bile aşkınmış. buradaki adı da rhubarbmış. biraz evvel amazon’dan 1000 tohum satın aldım. hobi olarak uşkun üreticiliği yapıcaz nasipse.
  • istanbul' da yaşayan biri olarak, her sene mayıs ayına girmeden deliler gibi van' da yaşayan birilerini aramama neden olan muhteşem ötesi meyve.
    bu sene de arkadaşın arkadaşının arkadaşını bulup getirttim kilolarca, artık seneye allah büyük.
  • van'dan tatvan'a giderken otobuste muavinin ikram etmesiyle hayatimda ilk kez tanistigim bitki, sebze, ot, meyve sapi. tarifi biraz zor. zaten muavinde sagini solunu kurcalayip ne ki bu? diye minciklamam uzerine durumu anlayip yardima gelmis kabugunu biraz soyup boyle yenir diye tarif etmisti. tatvan'in ana caddesinde* istisnasiz her kose basinda satildigini gorunce sasirmistim. kaldigim sure icinde baska yerlerde de ikram edilince popularitesine ve daha once hic duymamis olmama da sasirdim.
  • tadı tam olgunlaşmamış ekşimsi kivi gibi, yerken yüz buruşturur.
  • neye faydası olduğunu bilmediğim, görüntüsü şöyle bişey olan ve tadının bana göre hiçbir şeye benzemediği bitki. belki yemeği falan güzel oluyordur çamur atmayayım ama ilk ısırdığım parçayı aynı hızla çıkardım. inatla devam etmeye çalıştım ama olmadı be.
  • baya faydası olduğunu öğrendim ilginç bir sebze, özellikle lifli bir sebze olduğundan yemek sonra tüketilmesi hazmı kolaylaştırıyor aynı şekilde şeker hastası olanlar için birebir bir sebzeymiş, şekeri dengeliyor, mide'yi rahatlatıyor, doygunluk hissi veriyormuş, senenin sadece 1 ayında hakkari ili çevresinde yetişiyor.
hesabın var mı? giriş yap