şükela:  tümü | bugün
 • ks. uluslararası servis ve lezzet akademisi
 • (bkz: ucla)

  (ne yapalım kardeşim benzerlik düştüyse aklımıza!)
 • mecidiyeköy civarında çalışanlar için farklı ve lezzetli yemekleri ve gayet uygun fiyatları ile sık sık gidip farklı tatların denenmesi gereken pek güzel yer. aynı zamanda profesyonel aşçılık eğitimleri ile workshopları da varmış.
  (bkz: http://www.usla.com.tr/)
 • ocak ayında profesyonel pasta ve ekmekçilik programına başlayacağım okulum.
 • arkadaşımın eğitim alıp şu anda geldiği konum ile beni aşçılığa özendiren kurum diyebilirim. çok kısa bir sürede bu kadar yükselmesi, mezun öğrencilerinin geldiği konumlar tabi ki şans değil. sadece bir aşçılık okulu değil, baya baya bir yaşam merkezi oluşturmuşlar. ders bitince isterseniz restoranlarının mutfağına girip şefler ile birlikte yemek yapmaya devam edebiliyorsunuz ya da günlük workshop’larında asistanlık yapabiliyorsunuz. eğitimden sonra yemek yapmayacağım diyen öğrencileri, akademide bulunan spor salonunda spor yaparken ve hatta playstation oynarken görebiliyorsunuz.

  tabii ki akademinin öne çıkmasını sağlayan en önemli etken eğitimdeki profesyonelliği; akademide eğitim veren şeflerin hepsi üniversite mezunu ve dünyanın en iyi okullarında eğitim alıp michelin yıldızlı restoranlarda çalışmışlar. yönetici şefleri dünyanın en iyi aşçılık okullarında biri olarak gösterilen culinary ınstitude of america mezunuymuş. mezun olduktan sonra iş konusunda sıkıntı yaşamıyorsunuz. sadece öğrencilerinin bulunduğu facebook grubunda iş ilanları yayınlıyorlar. eğitim sonrasında staj yaptığı yerde kalanlar, staj yaparken iş bulanlar, daha eğitimdeyken keşfedilen öğrenciler daha neler neler…

  arkadaşım eğitim aldı evet ama ben de onunla bu dönemleri tek tek yaşadığım bu okulu size şiddetle tavsiye edebilirim. yurt dışına çıkmak isterseniz amerika'da, kanada'da dünyanın birçok yerinde size staj imkanı sağlıyorlar. ya da isviçre'de eğitime devam edip üniversite mezunu olabiliyorsunuz. yani açıkçası aldığınız eğitim vereceğiniz paranın üstünde kalacak. bu alanda başka eğitim veren akademiler tabii ki var ama eğer meslek seçimi yapıyorsanız tek geçiyorum usla’yı.
 • başta söylemek isterim ki mutfak bölümünde mesleki olarak eğiliminiz varsa kariyerinizi mutfakla birleştirecekseniz temel bir eğitim almanız şart tabii türkiyede bu eğitimi veren uzman okulu nerede bulucam sorusu kafanızda anlarım
  tabii her yeri gezin fikir sahibi olun size kalıcak bir kaç yer belli mutfak sanatları akademisi ve usla (uluslararası servis ve lezzet akademisi).
  msa'nın kabarık fiyatlandırması karşısında sektörde ki diğer profesyonel okulu tercih ettim fiyat belirteyim 15.000 le 19.000 arası fiyatlarda eğitimimi tamamladım babadan oğula geçer gibi şeflikten ustalığa geçtim kolay iş değil sevince işin içine girince bırakılacak yanları kalmıyor türkiyede sektör standartlarını değiştiren yanları çok
  sirha fuarı ve gastro istanbul festivali lerinde neredeyse her stantta usla mezunu görmek mümkündü ben bitirdim kardeşimide bu dönem kayıt ettiricem öğrenmek isteyenlere 26 eylül 2016 da eğitimleri başlıyor gittim gördüm ve gerçekten tavsiye ediyorum usla bir markadır ve sizde kaliteli insanlar detaylı bilgi almak isteyene http://www.usla.com.tr/
 • öğrenciler için kısa dönem, orta dönem ve uzun dönem kayıtları mevcuttur, uzun dönem öğrenci ücreti şu an için yirmi beş bin türk lirasıdır.
  ayrıca kayıt olan öğrencilere ikişer aşçı kıyafeti ve bir bıçak seti veriyorlar, bunun dışında bina içerisinde spor salonu mevcut ve oradan da faydalanabiliyor.
 • başka firmaların isimlerini kullanarak reklam yapan cin firma. kocaman binası var sahipleri paralı ama gel gör ki reklam cümlesi bulamayacak kadar acizler.
 • en son gittiğimde, sipariş vermemden yarım saat sonra "söylediğiniz yemeklerden kalmadı" dediler. pilav ve salatamsı bişey yemek zorunda kalıp çıktım. öğle aramı zehir ettiler
 • sözlükte hakkında bu kadar az bilgi olduğunu görünce şaşırdığım kurum. detaylı bilgiye sahip olanlardan bana ulaşabilecek kişiler var mıdır acaba?