şükela:  tümü | bugün
 • merkezi istanbul kasımpaşa'da olan, fatih nurullah adında bir idiot tarafından yönetilen tarikat. zikir ayinleri fantastiktir. şimdilik ülke için herhangi bir tehdit oluşturmamaktadır. ancak fatih nurullah gibi zeka yoksunu bir angutun himayesini kabul eden müritlerin zeka seviyeleri ülkeyi her an tehdit edebilecek ölçüde düşüktür. o müritlere yaptırılamayacak şey yoktur. hepsi potansiyel canlı bombadır. dikkat etmek lazım.
 • bugün bir tanesiyle sohbet etme fırsatım oldu.
  kuranı rakamlarla falan kanıtlamaya çalışıyor. bi herşeyi çözmüş aşmış havası falan yarrak kürrek işler işte.
  en son ne yani bunca şey tesadüf mü yani deyince tamam dedim sen pişmişsin dede olmuşsun piir koca taşaklı sofuuu dedim.
  gözleri doldu kulağına usulca yaklaşıp ıslak sesimle ne yani biz maymundan mı geldik dedim. ağladık ağladık ağladık...
 • çocuk tacizcisi, din tüccarı pezevenklerin oluşumu. amına koduklarım çekin ellerinizi çocukların üzerinden.

  atam, atam ne güzel demişsin zamanında;

  efendiler ve ey millet, biliniz ki, türkiye cumhuriyeti şeyhler, dervişler, müritler ve meczuplar memleketi olamaz. en doğru en hakiki tarikat, medeniyet tarikatıdır.

  medeniyet, ahlak, doğruluk gibi kavramlar varken biz ne yapıyoruz? tecavüz, cinayet, istismar, hırsızlık, ihanet..
 • 12 ve 10 yasinda cocuklarin tam olarak iclerinde ne aradiginin sorulmasi gereken tarikat.
  ya valla aptal insanlar topluluguyuz. bu taciz ne ilk ne de son olacak.
  10 yasinda cocuk evinde olur arkadaslariyla sokakta olur, oyun oynar kitap okur. elin sakalli tacizci yavsagina cay goturmez. sizin gibi anne babanin da suratina tukureyim.
 • " kim bunlar? " diye merak edenler var ise anlatayım;

  baştan söyleyeyim. ne yereceğim ne de öveceğim. bu yazı sadece bilgilendirme içerecek. pek tasavvufî terim kullanmamaya çalışacağım.

  uşşâkîlik, halvetiyye tarikatının bir koludur ve kurucusu hüsameddin uşşakî'dir.

  halvetiyye, " tarikatların anası " olarak anılan ve günümüzde islâm aleminin en çok mensubu bulunan tarikatıdır.
  halvetiyye'yi istanbul'a taşıyan kişi kanunî sultan süleyman döneminde yaşamış cemaleddin karamânî'dir.
  halvetiyye esasen dört kola ayrılır:

  - şemsiyye
  - cemaliyye
  - ruşeniyye
  - ahmediyye

  işte uşşâkîyye de ahmediyye'ye bağlı bir silsiledir.

  uşşâkîler, " açlık ile nefs terbiyesi " konusunda belki de türkiye'deki en sert uygulamalara sahip olan tarikattır. aslında bu halvetiyye'nin bir iki alt kolu hariç hepsinde yaygındır.
  ekşi sözlük te sürekli eleştirilen sapkın bir yazarın da ahmediyyelerin mısriyye kolundan olduğunu düşünüyorum çünkü bu tarikatteki dengeler oldukça hassastır ve muhyiddin arabî'nin vahdet-i vücud görüşü büyük önem arz etmektedir. lâkin tarikatın ileri gelenleri muhyiddin arabî'nin kitaplarının okunmasını bile yasak etmiştir.
  çünkü bu sapkın yazarda da görüldüğü üzere kişi imanını yitirip, sünnetleri hatta bazı farzları inkâr edebilecek hâle gelebilir.
  ayrıca benimle de arada sırada sohbet edip bu sapkına karşı söylemlerim yüzünden " biz onun iyi yanlarını görüyoruz " diyen arkadaşlara da yazıklar olsun demek istiyorum. adam kalbinizden imanı söküp sizi islâm ile alakası olmayan budizm benzeri bir şeye sürüklüyor siz hâlâ bir köpeğe kölelik etme derdindesiniz. yazık.

  devam edelim;

  hüsameddin uşşakî, buhara doğumludur. 15. yüzyılın son çeyrek diliminde doğduğu düşünülür.
  kendisi de çoğu tarikat ehli gibi bir rüya sonucunda malı mülkü bırakıp tasavvufa yönelmiştir. bu dönemde anadolu, tarikatler yurdudur ve hüsameddin uşşakî de uşak'a gelerek halvetiyye şeyhlerinden ahmedi semerkandî'ye intisap etmiştir.

  ismail saymaz, uşşakîler için " merdiven altı tarikat " demiştir, ben katılmıyorum.
  ismail saymaz'a göre merdiven altı olmayan tarikatler osmanlı imparatorluğu tarafından resmen tanınmış, geleneği ve silsilesi olan tarikatlerdir ve uşşâkîler böyle değildir! fakat durum tam tersi.

  hüsameddin uşşakî, uşak'taki dergahında artık tarikatın şeyhi konumuna yükselmişken kanunî sultan süleyman'ın torunu şehzade murad, kendisine bir mektup yazarak tahtın kendisine nasip olması için dua istemiş ve hüsameddin uşşakî de şehzadeye cevaben " şehzade yola çıksın. osmanlı tahtı onu beklemektedir! " demiştir.
  sahiden de bu sırada şehzade murad'ın babası ikinci selim vefat etmiş ve osmanlı'nın yeni padişahı üçüncü murad olmuştur.
  bu olaydan sonra padişah, hüsameddin uşşakî'yi istanbul'a davet etmiş ve kasımpaşa'da onun için bir tekke inşa ettirmiştir! işte uşşakîlerin günümüzde de merkez kabul ettikleri kasımpaşa'ya yerleşmeleri bu tarihte gerçekleşmiştir.

  1593'te hac dönüşü vefat eden hüsameddin uşşakî'nin kabri de kasımpaşa'daki bu tekkede bulunmaktadır.
  naaşı istanbul'a getirildiğinde onu karşılayanlar arasında aziz mahmud hüdai efendi de vardır.

  günümüzde bu tekkenin de bulunduğu âsitânenin sorumluluğu uşşakî vakfı'na aittir. vakfın resmî sayfasında da yazdığı üzere vakıf, hüsameddin uşşakî'nin oğullarından istanbul kadısı mustafa efendi tarafından kurulmuştur. bu arada şeyhin diğer oğulları da kadılık görevlerinde bulunmuştur.
  vakıf daha doğrusu uşşâkîler musikiye de büyük önem verirler ve türkiye'de tasavvuf musikisinde en tanınmış isimlerin neredeyse hepsi bu tarikate bağlıdır.

  şu sıralar iğrenç bir olayla gündemde olan fatih nurullah adındaki adam, kendisini uşşakî şeyhi ilan etmişse de vakıf bunu inkâr etmiştir.

  tarikatlerde " el almak " diye bir tabir vardır. yani halihazırdaki şeyh, müridlerinden birine el verir ve yeni şeyhi böylece ilan eder. fatih nurullah ise kasımpaşa'daki dergahta kaldığı yıllarda şeyh olabilmek için çok uğraşmışsa da bu kabul görmemiştir. hatta uşşakî vakfı tarafından dışlanmıştır.
  fakat fatih nurullah, bir dernek kurup kendisini uşşakî şeyhi ilan etmiş ve bir anda binlerce mürid bulmuştur kendisine.
  youtube'da fatih nurullah ve müridlerinin zikir görüntülerini bulabilirsiniz.
  bu şekilde bir ayrılık ali kangel aracılığıyla süleymancılarda da var ki zannediyorum iki üç sene önce bir sürü öğrencinin yurtlara girişi bile yasaklanmıştı.
  fatih nurullah'ın ismail ağa cemaati'nden cübbeli ahmet ile yıllardır süren sert tartışmaları vardır. bunları da youtube'dan izleyebilirsiniz.

  uşşakîler kuruldukları ilk asırlarda kuudî yani oturarak zikir yapmaktalar iken zamanla özellikle bektaşî etkisiyle devranî zikirlere başlamışlardır. bunun nasıl yapıldığını da şuradan izleyebilirsiniz:

  .........

  ayrıca fatih nurullah'ın " elimi öpen cennet'e gider " dediği görüntüler için buyrun:

  eyvah eyvah

  fatih nurullah'ın propaganda kanalı ise nurani tv'dir.

  başta uşşakî vakfı olmak üzere uşşâkîyye mensubu birçok kişi ve kurum fatih nurullah'ın uşşakîliğini reddetmiştir.
  bu zat kendisini mehdi dahi ilan etmiştir ama buna şaşırmıyorum. türkiye'deki hatta dünyadaki tarikatlerin çoğu şeyhine mehdi gözüyle bakmaktadır.

  uşşakî tarikatı, günümüzde istanbul kasımpaşa'da yoğunlaşmış olsa da marmara bölgesi'nin tamamında ve bazı arap ülkelerinde çeşitli faaliyetlerini sürdürmektedir.
  ilginçtir ki bu fatih nurullah, uşşakî vakfı'ndan daha çok maddî gelire sahiptir ve daha çok yerde müride sahiptir.

  başına sarık sarar,
  kendine mürit arar,
  ilmi yok neye yarar,
  ahir zaman şeyhleri!

  ~ hoca ahmed yesevî ~
 • (bkz: uşak) demek (bkz: çocuk) demek.

  tarikatı kurarken deşifre olmuşlar ama anlayana.

  t: en gereksizinden bir tarikat.
 • her gün eve giderken yanından geçtiğim tarikat. artık her geçişimde duvarına tükürürüm, yeşilini siktiklerim.
 • tarikat denen bu oluşumun lideri 12 yaşındaki kız çocuğuna göz koyuyor. üstüne çocuğu istismar ediyor. bunun üzerine polise haber verilince mürit denen orospu çocukları babayı linç etmeye kalkıyor. olay medyada duyulunca da bu kişiyle bizim ilişkimiz yok diye açıklama yapıyorlar.

  tepeden tırnağa serefsizliklik. allah belanızı versin hepinizin. bunların bu hale gelmesine göz yumanlarin da allah belasını versin.
 • üyelerini düşünüyorum da kendilerini nasıl avutuyorlar acaba.
  - şeyhimizi çekemiyorlar, kıskanıyorlar.
  + bunlar hep ameriganın oyunu
 • bu haber ile varlığından haberdar olduğum tarikat.

  insan böyle şeyler okudukça düşünüyor, bu adamlar dinden soğuttukları insanların hesabını nasıl verecek?

  çocuk istismarından bahsediliyor.
  allah ıslah etsin diyeceğim de öyle birşey de değil. allah cezanızı versin, bu olayı mahkemede kapatırsınız ama bakalım allah’ın mahkemesinde torpil, zorla ifade değiştirme yapabilecek misiniz?

  tam sizin anlayacağınız şekilde anlatayım.
  “iyi ki ahiret var”

  haber başlığı : türkiye'nin günlerce konuştuğu tarikatın lideri çocuk istismarından tutuklandı.

  --- spoiler ---

  sami menteş yazdı...

  01.09.2020

  müritlerini salona doldurup, kameraların karşısına geçiyor. bazen, bir devrin geçtiğini söyleyip müritlerine yeni bir döneme hazırlanmaları gerektiğini belirtiyor. bazen de “sabırlı olun” deyip kendi dönemlerinin geleceğini “müjdeliyor.”

  uşşaki tarikatı’nın lideri fatih nusrullah’tan bahsediyorum. geçen haftalarda yine manşetlerdeydi, müritlerine devletin kontrol mekanizmalarında olmaları çağrısında bulunuyordu:

  “hele islami devlet olsun, en güzel sarığı biz saracağız, en güzel cübbeleri biz giyeceğiz. başörtü meselesi çözüldü değil mi? ayasofya, tayyip bey ‘bekleyin' dedi. ayasofya açıldı. sarık ve cübbe de… vakti gelir.

  devletin kontrol mekanizmalarında olalım. ne idüğü belirsizler karar mekanizmalarına geçince müslümanlar sıkıntı çekiyor.”

  dergaha gelen jandarmalar

  uşşaki tarikatı’nın dergahlarından biri sakarya’nın akyazı ilçesinin kuzuluk mahallesinde bulunuyor. büyük bir binada fatih nurullah’ın yanı sıra tarikat mensupları da kalıyor.

  nurullah’ı ziyaret etmek isteyenlerin de sıklıkla uğradığı bir yer burası…

  fatih nurullah’ın bu “dergahta” geçirdiği keyifli anlar perşembe akşamı bozuldu. jandarmalar nurullah hakkındaki ihbar nedeniyle binaya geldi.

  odatv’ye konuşan görgü tanıkları, jandarma’nın ardından birkaç kişinin daha geldiğini yaşanan tartışmanın ardından tarikat mensuplarının jandarmaların yanından bir adama saldırdığını söylediler. görgü tanıkları, jandarmanın biber gazı dahi kullanmasına rağmen, müritlerin saldırısını güçlükle durdurabildiklerini söyledi.

  kavganın ardından fatih nurullah gözaltına alındı.

  sıradan bir olay değildi… peşine düşünce, büyük bir skandalın perdesi açıldı…

  12 yaşındaki kız çocuğuna istismar

  jandarmaların nurullah’ı gözaltına alma sebebi, yakın zamana kadar annesiyle dergahta bulunan 12 yaşındaki bir kız çocuğuna yönelik cinsel istismar ihbarıydı. jandarmanın yanında müritlerin saldırısına uğrayan ise, küçük kız çocuğunun babasıydı. odatv’nin yargı kaynaklarından edindiği bilgilere göre, babanın omzu kırıldı, belinde ve kolunda yaralar var.

  nurullah’ın gözaltına alınmasının ardından soruşturmayı yürüten akyazı cumhuriyet savcısı, tacize uğrayan küçük kızın ifadesine başvurdu.

  çocuk izleme merkezi, uzmanların eşliğinde alınan ifadede, küçük kız yaşadıklarını ayrıntılarıyla anlattı. odatv’nin ulaştığı ifadede, 12 yaşındaki y. a. temmuz ayında yaşanan cinsel istismarı anlatırken şu ifadeleri kullandı:

  “olayın olduğu gün fatih isimli kişi annemin telefonuna saat 20:30 – 21:00 arasında çay istediği şeklinde mesaj atmıştı. ben de ona çay götürmüştüm. bana ‘herkes kapıyı çalarak girer, sen çalmadan da girebilirsin’ dedi. sonra bir şeyler daha istedi ben de getirmek için aşağıya gittim. istediklerini götürmek için tekrar yukarı çıktım. evin salonundaydık. üst katta ben ve fatih’ten başka kimse yoktu. beni bana bir şey demeden dudağımdan öptü ben ona bir tepki vermedim. çünkü korkmuştum. ben üst kata çıktığım zaman her fırsatta beni öperdi ve anneme babama söylememem konusunda bana telkinde bulunurdu.”

  “kıyafetlerimi diz kapaklarımın altına kadar çıkarttı…”

  12 yaşındaki küçük kızın yaşadıkları bunlarla sınırlı kalmadı. fatih nurullah’ın öpmeleri sıklıkla devam etti. bir noktadan sonra nurullah daha ileriye gitmeye başladı. y.a. ifadesinde şöyle anlattı:

  “…tekrar yukarıya fatih’e çay götürdüm. bana ‘şimdi istanbul’a gideceksin, yokluğuna nasıl dayanacağım’ dedi ve beni yine dudağımdan öptü. kıyafetimin üzerinden göğüslerime dokundu ve elini çekti. kıyafetlerimi diz kapaklarımın altına kadar çıkarttı. eliyle ön kısmına dokundu bu sürtünme şeklinde olmuştu, 5 dakika kadar sürmüştü.

  benden de aynı şekilde yapmamı, özel bölgesini okşamamı istedi. ben başımdan gitmesi için uyuyor taklidi yapıyordum. bu iki kez oldu. ikincisinde kıyafetlerim üzerimde iken özel bölgeme elini dokunup çekti. herhangi bir acı hissetmedim. sonra beni koltuğa yatırdı. sonra arka kısmımı da elledi ve öptü. fatih’in üzerinde beyaz elbise gibi bir şey vardı. oturdu ve elbisesini kaldırdı. özel bölgesini gösterdi. bana ‘özel organımla bir şeyler yapmak ister misin’ dedi.

  ben korktuğumdan gitmek istedim. ancak ve bağırdı ve beni çağırdı. bana ‘bu olaylar aramızda kalacak, insanlara ayıp olur’ dedi. ben de daha önce onun isteği ile kilitlediğim kapıyı açıp annemin yanına gittim. ağlamaya başladım. annem ne olduğunu sordu ancak o sırada anneme anlatmadım. başka bir şeyler uydurdum. fatih her sabah sabah namazına giderken beni omzumdan öpüp, pantolonumu indirip, ön bölgemi okşardı…”

  10 yaşında bir başka çocuk

  12 yaşındaki y.a., “dergahta” 10 yaşında bir kız çocuğunun daha olduğunu belirterek “o bana fatih’in onu kucağına oturttuğunu anlatmıştı. bu da benim yaşadığım olay ile aynı gün oldu” dedi.

  ifadede bulunan uzman ise y.a.’nın ifadesinde cinsel istismara uğradığına ilişkin detayların olduğu bu beyanların da çevresel detaylarla desteklendiği belirterek, y.a.’nın ifadesinin güvenilir olduğunu söyledi.

  tutuklandı

  perşembe akşam gözaltına alınan fatih nurullah, pazartesi mahkemeye çıkarıldı. mahkeme, nurullah’ın tutuklanmasına karar verdi.

  dava dosyasında y.a.’nın ifadesinin haricinde fatih nurullah’ın y.a.’nın babasıyla yaptığı ve yaşananları kısmen de olsa itiraf ettiği telefon görüşmesine ait ses kaydının olduğu da öğrenildi.

  aile tedirgin

  odatv’ye bilgi veren yargı kaynakları, y.a.’nın ailesinin can güvenliklerinden endişeli ve çaresiz olduklarını söyledi. kaynakların aktardığına göre tarikat müritleri aileyi, küçük kızın ifadesini değiştirmesi için ölümle tehdit ediyor.

  sami menteş

  odatv.com

  --- spoiler ---