şükela:  tümü | bugün
  • şu aralar entarilerde sıkça görülendir. kimdir, necidir, neye yarar bilinmez.
  • üst edit: (bkz: ön edit)

entry geçerliğini yitirmesi sebebiyle başka başlığa yönlendirmek gibi bir kaç gerekçe haricinde çok ağır mallık belirtisi.

dikkat edin, üst edit yağan tipler genelde ağır ayar yemiş tipler oluyor ve bu yüzden üst edit adı altında gelen ayarlara ağlıyorlar.

üst edit başlığı okunmaz hale getirir, yazarın nerede mıy mıy ağladığı nerede konuyu anltattığı belli olmuyor.
  • sözlük dilinde şu anlama gelmektedir: ben ergen bir davarım, benle oynama ben çirkeften daha çirkef olurum, bak aklını alırım, alayınız gelsin benle dansetmek ne demek öğreteyim, hepinizi domaltırım, oğlum ben var ya ben pisikopatım, lan ben haklıyım laaan, bi kesin ya sesinizi bak çok kötü üzerim bebeler sizi, çirkefim demiş miydim. beni gönül rahatlığı ile eksileyebilir ve engeleyebilirsiniz alt metnini taşır aynı zamanda.
    bir örnek: (bkz: #69816887)
  • sözlükte bana göre bir entryi en işlevsiz hale getiren şeydir.

düşünün şimdi mesela bir rezalet başlığı açılıyor, adam paragraflar diziyor sonra olayın içeriğinin bur bölümü ile ilgili üst edit yapıyor.

ben mesela bu entryi okumaya geliyorum lakin ilk olarak üst edit ile karşılaştığım için konuyu anlamadan onu okuyorum. bu çok saçma değil mi şimdi?

neyse işte üst edit yapmayın olum apaçık gıybet ediyorum ben sonra.
  • bi de bu çıktı şimdi.

üst edit: höylöylöydelöylöy hölö hölö löylöy

üst editini sikerim senin goyduğumun piçi rıssız pezevenk seni.

evet.