şükela:  tümü | bugün
 • tırmanmaya alerjisi olan türk milleti tarafından mecbur kalmadıkca kulanılmayan gecit türü.. merdiven cıkmaya üsendikleri icin kendilerini yola atıp, kosarak solugu karsı tarafta almayı tercih ediyorlar..
 • birçok yerde kaçak sigara, saat, çakmak gibi gereksiz obje satım mekanı.
 • ankara'da neredeyse tümü gereksiz ve i$lev görmeyen yiginti kumesi
 • süs aracı olarak kullanılan mimari yapı.ankaranın meşrutiyet caddesi üzerinde bu tür yapılara sıkça rastlayabilirsiniz...
 • istanbulda olanları epey bakımsızdır. yağmur yağdığında zeminde gölcükler oluşur yürümek azap olur.merdivenleri dardır,basamakların uçlarında da demir olur. yağmur veya don olduğunda bu demir kısımlar süper kaygan hale gelir. özellikle karlı havalarda insanlar merdivenleri kenara tutunarak, birer birer inip çıkarlar.
 • kizilayda *belediyenin zenginligine gostermeye calismasinin kurbani olmus, abartili, suslu puslu, devasa ve acayip gereksiz bir hale burunmus sehir yapisi
 • istanbulda olanları tam çileden çıkaran köprülerdir. eskilerini yıkıp aynılarını diktiler yerlerine. hatta bırakın aynılarını çoğunun merdivenleri daha dar oldu. zaten o kadar milleti kaldıramayan üst geçitler yerine ışıklı aynı genişlikte yeni üst geçitler yapıldı. görünce ağlamaklı oluyorum. alışamıyorum acıya. zaten seyyar satıcıların işgali durumunda . tüm yumuşak kaplamalar çıkmış durumda. geleceği düşünmemekle alakalı diyeceğim ama bunu dersem iltifat etmiş olurum. bugünü bile göremeyen basiretsiz bir yönetim. hakkımı helal etmiyorum bir kuruşum bile helal olmasın. bu yönetimi de bunlara ....

  aslında ince düşündüğümde bu istanbullulara çok bile. metro falan da gerekmez. tırlarla taşıyacaksın. hatta damperli kamyonlarla atacan e-5'in köşesine insanları. yazık diyorum. bir şehir böyle katledilir.

  (bkz: her millet layik oldugu sekilde yonetilir)
 • istanbuldakilerin buyuk cogunlugu büyükşehir belediyesinin reklam panolarıdır. belediye ne işler yapmış hep bunlardan takip ediyoruz. bir nevi billboard bunlar .
 • ust gecitlere yuruyen merdiven yapilir ama o merdivenler her ne hikmetse hiiiiic calismaz. ayrica normal merdivenden daha yuksek oldugu icin daha da cok efor sarfetmeniz gerekir ordan cikmaniz icin. altindan otoban gectigi icin hizli bi araba gectiginde merdiven zangir zangir sallanir allaha inanmaya baslarsiniz o an. ama o merdivenler hiiic calismaz. sadece acilisinda belediye baskani (ornek veriyorum: i.melih gokcek) kullansin diye bir kere calisir, diger zamanlarda hep arizalidir.
 • özellikle ankara meşrutiyet caddesi ile mithatpaşa caddesi kesişimindeki örneği en az 8 kıtayı birbirine bağlar.tahminimce bundan 3000 yıl sonra,alüminyum folyodan taytlar giymiş gelecek arkeologları bu yapıyı bildiğimizin medeniyetin küllerinden tekrar günyüzüne çıkarıp, kendisini galaksinin 77 harikasından biri ilan edeceklerdir.