şükela:  tümü | bugün
  • hayata çemkirmektir. iç boşalmasıdır. işte bu da benim çemkirişim, mahmut'a isyanım.
    ------------
    sevgili üst komşum mahmut,

sana bütün içtenliğimle, bir kuş yüreğinin ürperişinden yazıyorum bu mektubu. belki hiç bir zaman bunu göremeyeceksin, duyamayacaksın, hissedemeyeceksin ama söylemek istediğim şey:
    "torunlarının da senin de taa anuğakoyiiin. çıkın ulan hayatımdan you son of a bitch."
    kib.öptüm bye..
    ----------
  • sevgili mahmut amca,
    artık yengeyi rahat bıraksan? gerçekten uyuyamıyoruz, sabah sabah bu ne allasen?
    bir dost
  • "sevgili ust katimdaki komsu cift,

o tavana 'yeter ulan artik' diye vurdugum viledanin sopasini erkek olaninizin sirtinda kirma hayalleri kuruyorum haberiniz olsun. kac seferdir sizi susturmak icin yuruttugum gizli projelerim suya dustu, posta kutunuz kapali ve ustune post-it ve bant yapismiyor dusuyor, bir gun lazim olursa haberiniz olsun. evden ciksaniz (!) kapinizin altindan aticam notu ama ne mumkun.

bana sizi ayirmaktan baska care birakmadiniz, insallah en kisa zamanda 5'iz cocugunuz olur. yakalarsam gercekten ikinizi de cok fena yapicam.

asla opmuyorum, bay!

artik delirmesine az kalmis olan alt komsunuz editoredit"

http://www.optumbay.com/…-katimdaki-komsu-cift.html
  • sevgili psikopat üst komşularım,

anlıyorum ailecek sorunlarınız var; ama bunları bir psikoloğa giderek çözmenizde benim ruh sağlığım için de fayda var.

her insan kavga eder; ama siz nasıl yapıyorsunuz anlamıyorum, sürekli bir kavganın içindesiniz.
    özellikle banyoda kavga etmenizin çok mantıklı bir sebebi vardır eminim; ama ben anlamıyorum. sadece tüm sorunlarınız ailecek duyuyoruz. apartman boşluğu sağ olsun.
    bir de lütfen annenize o yaşlı kadıncağıza torunlarının önünde ağıza alınmayacak küfürler etmeyin; anladık siz hayvansınız bari çocuklarınız olmasın.
    kavgalarınızdan sonra evden çekip gitmeniz sakinleşmek için bir yöntem olabilir; fakat bilin ki eşiniz aslında kavgalarınızı ve sizin sinirinizi hiç önemsemiyor. siz gittikten sonra eline telefonu alıp sanki bir az önce onu tehdit edip aşağılamamışsınız gibi birilerini arayıp şen bir sesle konuşup içten kahkahalar atıp bizi şok edebiliyor.
    pazar günleri t.v. seyretmeyi herkes sever; yine de alt komşunuz seyrettiğiniz şeyi aşağıdan dinlemek zorunda değil.
    haftaiçi gece 12de matkapla çok önemli işleriniz olduğuna eminim, yine de saygıdan bütün evi delik deşik etmek için başka bir saat bulabilirsiniz.
    bir de evinizi çok merak ediyorum; çünkü 3 sene boyunca hafta en az iki kere matkap kullandınız duvarları delmek için ve herhalde ev sanat galerisi ve dolap sergisi karışımı bir şey olmuş olmalı.

sevgiler saygılar....

not: sizi dinleyen bir sapık değilim. siz de biliyorsunuz ki; oturduğumuz yer itibariyle ortam çok sessiz bir de ne evi yapan inşaat firması sağ olsun ses yalıtımı diye bir şeyden haberdar değillermiş.
  • anlıyorum mart ayı, en sevişilesi zamanınız sizin. çıkardığınız tutku dolu sesler bizi gülümsettirdiği için teşekkür de ediyorum hatta. fakat kiremitlere zarar vermeyin sevgili kedicikler.. ki yağmur yağmasın üstümüze. başımızı sokacak bi çatımız varken hem de..*
  • sayın iki çocuklu üst kat komşum,
    şurda çekirdek bir aileyiz, karı ve kocadan oluşan... büyük bir hata işleyip evi senin alt katından tutmuşuz ama anlamadığım, her hafta çocukların sakinleşsinler diye farklı farklı enstrümanlar almak nedendir. bir hafta flütle kafamıza ettiler o iki veledin anladık da, ertesi hafta org almak, bu hafta da gitar almak nedendir. o yaramazlardan bir sanatçı çıkarmaya çalışıyosun anladım da, bizimkisi de kafa be kuzum...

bu sözlerim de titiz eşine gitsin. sabahın 7'sinde ev paspaslanmaz, paspaslansa bile hergün yapılmaz anam be...

görüşmemek dileğiyle sevgili komşum...
  • sevgili üst kat komşum.

senden çok ama çok çok çok özür dilemek istiyorum. ama inan bak benim suçum değildi. öylemesine gelişiverdi işte.
    kabahat sende. bok mu var da bana bilgisayarına format attırıp yeni xp kurdurttun?
    tamam hadi onu yaptırdın da, ardından tam işim bitip kalkıp gidecekken neden durduk yerde; "x'e de bir msn adresi alsak ya" dedin? kendiniz girip alamadınız mı?
    hadi aldım ettim diyelim, "aha bak bu hede, bu da hödö, buraya şeyedince de kamera şeyi şeyoluyor bak" diye öğretmem için neden yanımdaki netbook ile benimkini açtırtıp onu listeme eklettirdin illa.
    hiç mi aklına gelmedi bu salak karının ilk coşku ile deli dana gibi internet'e saldıracağı, sen işe ve çocuklar da okula gider gitmez pc başına geçeceği? listesindeki tek kişi olan şahsıma "x nedir, y nasıl oluyor, z'e nasıl girerim" diye diye günlerce kafa ütüleyeceği?
    sonra nasıl becerdiyse artık o sarsak sevimliliği ile yavaş yavaş sempatimi de kazanıp muhabbetin ilerleyebileceğini? ilerleye ilerleye gün gelip de; "hadi yukarıya gel, taze çay da demledim" diyebileceğini? ben salağın da boş bir anına denk gelip... offf :((
    senden her şey için özür diliyorum. inan olsun istememiştim ben bunların olmasını. lakin iş işten geçti artık. bir nevi alışkanlık oldu, ritüel oldu. şimdilik iyi böyle ama ilerisi ne getirir, ne götürür bilemiyorum. gerçekten üzgünüm komşi :((

edit: çöp kovasında bulduğun izmaritler yüzünden boşuboşuna dövdün zavallı kızını. o sigaraları ben içtiydim. dikkatsizlik işte.
  • merhaba,
    yine aynısınız, her akşamki ve her gündüzki gibi. yine durmuyorsunuz, yine yanıltmıyorsunuz.
    istikrarınıza hayranım. herhangi bir konuda, sizin bu yaşamsal tutarlılığınızı sergilemeyi çok isterdim.
    ermiş bir insan olma yolunda attığım adımlar için bir gün bir teşekkür konuşması yapmam gerektiğinde, unutulmayacaksınız.
    sayenizde uzakdoğu'ya gitmeme gerek kalmadı; iç huzurunun herhangi bir yerde ve zamanda, herşeyden bağımsız bir mücadele olduğunu bana öğrettiniz.
    minnettarım.
    teşekkürler.

alt kat komşunuz
  • sevgili ayıdan bozma insan kılıklı üst kat komşum;

yetti ulan 4 yıldır yaptığın tamirat. lan 4 senede 4 kere beyaz saray inşa edilir, ne boktan bir evin varmış da bitiremedin bir türlü. 3 yıl önce laminatları değiştireceğim deyip banyo borularını patlatıp evimi venedik' e çevirmiştin ya... çilem bu kadar sanmıştım ama bitmemiş. son olarak allah belanı versin der, yüce rabbimden bu apartmandan tez defolmanı dilerim.

bir mağdur.
  • çok sevgili martılar..

kurban olayım sabah sabah bağırmayın ya da bağırın ama gidin vapurların oralarda bağırın.. çıkıp simit atmicam sabah sabah..