şükela:  tümü | bugün
 • evde ne yaptığını merak ettiğim üst komşunun çocuğu. biz alt komşumuza bu tür hareketler yapmıyoruz.. azıcık az koşun..
 • komşunun muhtemelen durur diye yaptığı ancak bir türlü durmayan çocuk. her cumartesi-pazar sabahları komşunun da, karısının da, sülalesinin de anasına avradına düz gitme sebebi.
 • dün akşam çıkıp tehdit ettiğimiz çocuktur.sabah 9 akşam 10 mesaisiyle çalışan bu çocuk kişisinin annesiyle yaptığımız görüşmeler parka götürün önerileriyle başlayıp,olayın vahametinden "babası dövsün yoksa bize verin ulan"a kadar geldi.işin garibi anne de ne dövmesi gibi bir çıkışta bulunmayıp,çocuğu da dinlemesi için çağırdı.çocuğu görünce birden "seni çok pis dövecez olum" olan ruhi durumumuz,"ama bak sınav dönemimiz,ders çalışamıyoruz canım dikkat et olur mu?" ya döndü.sonuç (bkz: koşuyor efendim durduramıyoruz)
 • centaur olabilir lan, dikkatli olmak lazım tepebilir.
 • genetik bir durumdur. dört nala koşan üst komşunun çocuğundan başka ne beklenir ki?*
 • üst komşunun dört nala koşan çocuğu'ndan daha uslu olması ihtimaller dahilindedir.
 • genelde, evi iki tur turlarlar ve akabinde bir de bağırırlar ki; en kötüsü de budur anacım. bi de bunların rahat anne sınıfında olan cins anneleri varsa vay haline...
 • gece boyunca ses ayarımıza dikkat etmeden konuşup bağrışıp,gitar çalıp,sabah onun gürültüsünü duyunca utanmadan sinirlendiğim kız çocuğu. özür dilerim
 • kesinlikle ergenliktedir veya girmek üzeredir. üst katımızda oturan ergenden bahsediyorum tabii ki de. bir de o daha tam oturmamış sesiyle etrafındakilere bağırması yok mu, umut sarıkaya karikatürlerinden çıkmış gibi.
 • yüzünü görmediğim ama nal seslerini her gün duyduğum piç!
  bu entryi anana babana hediye ediyorum.

  ayıptır söylemesi pahalı bir semtin , pahalı bir apartmanında kalıyorum istanbula geldiğimden beri.
  benim değil, bir arkadaşımın, dayalı döşeli falan ama boş duruyordu. ev bulana kadar idare ederim diyerek geçtim.
  ev bulamadım ama bir kaç haftada sinir sahibi oldum.

  peşin peşin yazayım sorun olmasın, çocukları çok severim. vallahi ve billahi. iki gözüm önüme aksın ki!
  yaşımı başımı aldım ama hala çocukla çocukla olurum. koşarım, zıplarım , oynarım ama evde koşmam..çünkü bana annem kızardı evde koşarsam. şşşt komşular rahatsız olur, uyuyan vardır hasta vardır falan derdi.öyle öğrendim, öyle de gitti. evimin kapısını açarken anahtarı şıngırdatmam ki komşulara ayıp olmasın deyu..ama gel gör ki üst katımda jabberwocky oturuyor.

  ya arkadaşım, yavrum, evladım anan baban yok mu senin?
  sen uyumaz mısın?
  sen sığır mısın? sen at mısın?

  gece demez gündüz demez neden koşarsın be orospu çocuğu ??
  - yazar burda çocuğun üzerinden asıl kızdığı insan olan çocuğun ebeveynlerine sövüyor-

  hadi yavrum sen yat ben de uyumak zorundayım, sabah kalkmam lazım. annene de selam söyle. aşagıdaki amca müsait bir zamanda sana uğramak istiyor de!