şükela:  tümü | bugün
  • magazin programlari jargonunda, onune gelen.
  • - özellikle hamlet yorumu muhteşemdi.
    - usta oyuncu topa basar hocam, o n'apıyo.
    - tamam da bilgisayarı iyi.. ekran kartının başarısı onun değil..
    - kaç parti değiştirdi, kulislerin ustası o, her ipte oynar.
    - ustalığı las vegasta bok gibi parayla oynamak, söyletme beni.
    - bilmezmiyim, ayak oyunlarında ustadır, ustaca kuyunu kazar valla..
    - yok yok sen usta görmemişsin, robert james bobby fischer gibisi gelmedi.
  • okeyde çifte biten kişidir.
    futbolda bitirici vuruşlar yapan, kollektif futbol oynayandır.
    tavlada rakibine kapı aldırmayandır.
    batakta 3 demeyecek ele 8 diyip alandır.
    bilardoda üç bant yapandır.
  • 500. entry... sayılar önemli, sayılar güzel. dikkat eder usta oyuncu sayılara. o dikkat ediyorsa, ben de ona göre yazarım o zaman.

öyle bi adam ki sözlük, dert dinler derman olur. muhabbet eder, neşeyle doldurur insanın içini. usta oyuncu demiş kendine, haklı. oyun oynuyoruz bazen, rolünün hakkını veriyor. ustalıkla oynuyor. bazen psikolog oluyor benim için, bazen çapulcu arkadaşım.

kötü gün dostudur. ne zaman bi sorunum olsa, ilk o'na koşarım. o anlar beni, yardım eder, akıl verir, yol gösterir. saçmaladığım zamanlarda da atar yapmaktan çekinmez, haddimi bildirir. ama her zaman önceliği iyiliğimdir. kalbi böyle güzel, ruhu böyle incedir işte.

sağlam galatasaraylı, ama bana sözü var. beşiktaş maçına gideceğiz birlikte. benim de o'na sözüm var, o biralar içilecek istiklal'de!

hani yıllardır tanıdığın insanlar olur, yanında kendini inanılmaz rahat hissettiğin. işte bu adam, öyle hissettiren adamlardan. yanındayken kendin olabildiğin... aynı şehirde yaşayıp, bu kadar geç tanışmamız da tamamen benim şanssızlıkta bi dünya markası olmamdan kaynaklanıyor, farkındayım.

bi de unutmadan, 'hoşçakal' diyorum kendisine. çünkü ben de tam çıkıyordum zaten.
  • tahminime göre şu an uyuyan yazar. kendisine nacizane tavsiyem uyumasın titresin. bu arada kendisi on beş yıllık arkadaşım, kardeşimdir. ekşi sözlükten vazgeçtiğim anda "olm gir işte on entry'i ne olacak yazarız beraber" diyerek ikna etmiştir. iyi ki de yapmış.
  • bilirim bir dolu konuda birbirimizi yeriz lakin geç saatte yürümekten tedirgin olduğum yollarda, yahut uyumadan önce "acil bir durum olursa hızlıca çevireyim" diye son aramada bıraktığım numara tereddütsüz bu adamınkisi bende bir zamandır. bunda yalnız olmadığımı da bilirim.

başka da şey söylemeye gerek duymuyorum hakkında.
  • ne zaman canım sıkkın olsa, konuşmaya ihtiyacım olsa bu adama geliyorum ben. çünkü öyle biri ki o, "iyi değilim." dediğinizde neden? diye sormaz. nerdesin? diye sorar. hiç üşenmez kalkar gelir, saatlerce sıkılmadan hem dertleşirsiniz, hem de goygoyun dibine vurursunuz.

kendisi kelimenin tam anlamıyla şanstır benim için.

ayrıca bu mübarek cuma günü kilisede mum diktik, kendisi şike yapıp sönmek üzere olan muma müdahale etti. ulu manitu affetsin.
  • bir insan neden kuzudan yapılmış bir çorbayı içer? daha da kötüsü bunu neden övünerek anlatır?

derhal açıklama bekliyorum!

ya da vazgeçtim, beklemiyorum...

kendisini affetmeyeceğim.
  • kar özlemimi bir nebze olsun* gidermeye çalışan, iyi kalpli yazar.