3677 entry daha
  • ne kadar usta olursanız olun, ben arabayı şöyle iyi sürerim derseniz deyin, uzun yola çıktığınızda 2-3 saatte bir mola vermeyi ihmal etmeyin. çünkü uzun yol şöförlüğü farklıdır. benim 3 usta arkadaşım kaza yaptı böyle. nasıl oldu diyorum. kendileri de anımsayamıyor. birden uyuya kalmışlar. böyle durumlara düşmemek için sık mola verin. aman bana bir şey olmaz diyorsanız arkadaşlarımın başına gelenleri bir daha düşünün. ölmediler ama zararları çok.
  • sinirli ve tahammülsüz araç kullanmayın. yolda arkadan yada yandan bir şekilde birisini sıkıştırırsanın büyük ihtimalle kaza yapar yada tehlikeli bir durum atlatırsınız.
  • takip mesafesi
  • genel tavsiye. trafiğe katılan motorlu, motorsuz taşıt, yaya herkesi zil zurna sarhoş varsayarak ona göre araç sürmek lazım. bu araç önüme kırar mı? evet kırar ya da bu yaya yola atlar mı? evet atlar ya da bana yeşil yanıyor direk gideyim ne de olsa diğerleri kırmızıda durur demeyin. temkinli gidin her zaman. ve kamera alın ön arka cama birer tane takın.
  • size trafiği dar eden sik kafalılara inat öndeki aracın tamponuna yapışmayın, uzun farları selektör yapmak için değil sadece uzağı görmek için kullanın, kornayı sadece gerektiği zaman kullanın. böyle şöförlerin sayısı arttıkça trafik bir nebze olsun çekilebilir hale gelir belki.
1325 entry daha
hesabın var mı? giriş yap