şükela:  tümü | bugün
  • *araçlar sola dönmek için ışıkta bekliyorsa sağdan ilerleyip yeşil ışıkla beraber önlerine geçmeyin,
    *ağır ilerleyen trafikte bütün piçlikleri yaparak sağdan önüne geçtiğiniz araba size madalya kazandırmayacak( acelem var bahane değil, bir araba geçmek ne süre kazandıracaksa artık)
    *sinyal kolunu götünüzden çıkarın, (hee, götünüze soktunuz sanıyordum hiç kullanmadığınız için, pardon)
    *dört yol ağzında eğer önünüzde trafik oluştuysa diğer yolun geçişini kapatmayın bari, sen zaten ilerleyemiyorsun bırak diğer yol çalışsın. 2 metre önde olsan ne değişecek?
    *çok uyanık veya akıllı olduğunu sanıyorsun ama kaçırdığın nokta diğer şöförler aptal değil. senin gibi davranmamaları saygı mefhumunu yitirmemiş olmamaları.
    *acemi bir kullanıcı aracını stop ettirdiğinde arac sizin korna sesinizle çalışmıyor. hatta siz korna çaldıkça çalışacaksa da çalışamıyor.
  • hız sınırını aşmak ve trafik güvenliğini tehlikeye atacak şekilde araç sürmek, ustalığın emaresi değildir.
    hatta taksirli suçların çoğu ‘usta sürücü oluşuna güvenip trafik kurallarını ihlal edenler’ tarafından işlenmekte.

(bkz: taksirli suç)
  • buradan ağır vasıta şoförlerine sesleniyorum;
    sinyali yakar yakmaz şekilde değiştirmeyin. dikkat ettim sinyal kolunu çektiğiniz an da artık o şeridin size ait olduğu hissi ile giriyorsunuz.