şükela:  tümü | bugün
 • türkiyenin en güçlü ve şahsiyetli tarihçisidir.
 • (bkz: fesli deli)
 • kurnaz rahmetli. alimim, malimim diye güzel dolandırdı 88 iq seviyesini.
  biraz daha zeki olaydı mesihliğine de ikna ederdi aslında. ona da kendi "kerameti" yetmedi.

  edit: 88 yazmışım 8 basılı kalmış.
  smileyintears suser uyardı iyi etti. 8 olacak 8
 • gerçekci olalım.
  bu herifin deli olduğunu, anlatığı her şeyin deli sacması oduğunu en iyi ona üstat müstad diyen comarlar biliyor.
  ama lakin comarların içindeki kıskanclık aşağlık kompleksi gibi comarca halleri yüzünden, bu herife inanmış gibi yapıyorlar.
  olayın özeti budur.
 • bu adama tarihçi, üstad, kıymetli insan, prof falan denmesini aklım almıyor. bu adama bu sıfatları layık gören ve sarf eden insanın da *akli melekelerinden şüphe duyarım ben.
 • üstadlığı hak etmek gerekir önce.. tarih alanında üstadlara misal verecek olursak;

  (bkz: fuad köprülü)
  (bkz: ismail hakkı uzunçarşılı)
  (bkz: zeki velidi togan)
  (bkz: enver ziya karal)
  (bkz: halil inalcık)
 • bunlarin torunlari üstad tuğçe kazaz diye baslik acacaklar ilerleyen yıllarda.
 • adamın cinlerle münasebetini falan geçtim adamı biraz dinleyin asıl amacın ne olduğunu iyi anlıyorsunuz. mesela 2.mahmutu anlatıyor büyük bir nefretle. osmanlı'nın en devrimci padişahını niye? çünkü adam yokuş aşağı gidişi fark edip müdahale etmek isteyen bir padişah. yeniçeri ocağını bitirdiği için kendisine bir ton laf söylüyor. hani bilmesek yeniçerilerin nasıl bozulduğunu, osmanlının savaşlarda peşpeşe ne mağlubiyetler aldığnı bilmesek inanacağız. güya osmanlı'nın en güçlü askeri birimini bitirmiş. güler misin ağlar mısın. adam devrim, ıslahat laflarınn hepsine karşı. komple problemi var. ama türk vatandaşlığından atıldıktan sonra ilk iltica ettiği yer ingiltere. bu nurcuların, süleymancıların, nazım kıbrisicilerin ana vatanı. hepsinin tonla yurdu var ingiliterede. hepsini it gibi besleyip türkiyede gericilik yapsın diye salıyorlar. cumhuriyetin ilk zamanlarında bildiğimiz taktikler. kendisi medeniyete erişmiş bu uyanık ülkeler ortadoğuda bu ve bunun gibi yobazları destekleyip finanse edip bu ülkeleri geri bırakmak istiyor, tüm numara budur. tabi yaydıkları islamda gerçek islam değil. süslüman islamı, tasavvuf islamı. kadire dikkat edin, yaptığı şia düşmanlığının yaptığı komünist düşmanlığının 10'da 1'i kadar amerikan düşmanlığı var mı yok. yeşil kuşak projesinin ürünleri bu adamlar. osmanlıcılıkla harmanlanmış islamın, nurculukla harmanlanmış islamın da gerçek islamla zerre alakası yok. gerçek islam bu değil diyenlerden değilim ama bu adamların niyeti yobazlıktır başka hiçbir şey değil.
 • adamin basliginda; turkiye cumhuriyeti kurulus yillari icin dediklerinden bir tanesi tartisilmiyor. dediklerinin bir tanesini curuten olmadi daha. sadece hakaret ediyorlar.

  bu adamin dediklerinin dogru oldugunu, bu kadar mankurt kemalistin hakaret etmesinden de anlayabiliriz.

  tekrar yazayim. dediklerini, mustafa kemal hakkinda ki anlattiklarini, buraya tek tek, video video yazip curutun. buyrun.