şükela:  tümü | bugün
  • bunlarin torunlari üstad tuğçe kazaz diye baslik acacaklar ilerleyen yıllarda.
  • gerçekci olalım.
    bu herifin deli olduğunu, anlatığı her şeyin deli sacması oduğunu en iyi ona üstat müstad diyen comarlar biliyor.
    ama lakin comarların içindeki kıskanclık aşağlık kompleksi gibi comarca halleri yüzünden, bu herife inanmış gibi yapıyorlar.
    olayın özeti budur.
  • adamın cinlerle münasebetini falan geçtim adamı biraz dinleyin asıl amacın ne olduğunu iyi anlıyorsunuz. mesela 2.mahmutu anlatıyor büyük bir nefretle. osmanlı'nın en devrimci padişahını niye? çünkü adam yokuş aşağı gidişi fark edip müdahale etmek isteyen bir padişah. yeniçeri ocağını bitirdiği için kendisine bir ton laf söylüyor. hani bilmesek yeniçerilerin nasıl bozulduğunu, osmanlının savaşlarda peşpeşe ne mağlubiyetler aldığnı bilmesek inanacağız. güya osmanlı'nın en güçlü askeri birimini bitirmiş. güler misin ağlar mısın. adam devrim, ıslahat laflarınn hepsine karşı. komple problemi var. ama türk vatandaşlığından atıldıktan sonra ilk iltica ettiği yer ingiltere. bu nurcuların, süleymancıların, nazım kıbrisicilerin ana vatanı. hepsinin tonla yurdu var ingiliterede. hepsini it gibi besleyip türkiyede gericilik yapsın diye salıyorlar. cumhuriyetin ilk zamanlarında bildiğimiz taktikler. kendisi medeniyete erişmiş bu uyanık ülkeler ortadoğuda bu ve bunun gibi yobazları destekleyip finanse edip bu ülkeleri geri bırakmak istiyor, tüm numara budur. tabi yaydıkları islamda gerçek islam değil. süslüman islamı, tasavvuf islamı. kadire dikkat edin, yaptığı şia düşmanlığının yaptığı komünist düşmanlığının 10'da 1'i kadar amerikan düşmanlığı var mı yok. yeşil kuşak projesinin ürünleri bu adamlar. osmanlıcılıkla harmanlanmış islamın, nurculukla harmanlanmış islamın da gerçek islamla zerre alakası yok. gerçek islam bu değil diyenlerden değilim ama bu adamların niyeti yobazlıktır başka hiçbir şey değil.
  • kurnaz rahmetli. alimim, malimim diye güzel dolandırdı 88 iq seviyesini.
    biraz daha zeki olaydı mesihliğine de ikna ederdi aslında. ona da kendi "kerameti" yetmedi.

edit: 88 yazmışım 8 basılı kalmış.
    smileyintears suser uyardı iyi etti. 8 olacak 8
  • (bkz: fesli deli)
  • üstadlığı hak etmek gerekir önce.. tarih alanında üstadlara misal verecek olursak;

(bkz: fuad köprülü)
    (bkz: ismail hakkı uzunçarşılı)
    (bkz: zeki velidi togan)
    (bkz: enver ziya karal)
    (bkz: halil inalcık)
  • hemen cürütelim adamın dediğinin her şeyin özeti şu;
    mustafa kemal ingilizlerin adamı halifeyi yıkmak için iniglizlerle anlaştı. başta kurtuluş savaşı yalan diyordu. sonra yalan değil dedi. en sonunda keşke yunan kazansaydı dedi. (üçü bir arada olmaz birini secmesi lazım değil mi?)

peki soralım, ingilizler mustafa kemal'i ayarladıysa, kadir mısıroğlu niye yunan kazansın keşke diyor. (demek ki bir savaş olmuş)
    ve kadir mısıroğlu yunan tarafını tutuyor. mustafa kemal ingliz ajanı ise, niye mısıroğlu ingilizlerin adamı olan onları anadoluya sokan yunanlıların kazanmasını istiyor. taraflar aynı ise neden yunan tarafının kazanmasını arzuluyordu?

bu birinci cürütme. bunu benim gibi cahil bir adam yazıyor. hesap edin. bu mantıksızlığı benim gibi cahil biri bile tespit ediyorsa. gerisini bilemem.
    koskoca tarih profu böyle bir deliyi ciddiye alır mı?

neyse şimdi tarihe bakalım.
    halife zaten ingilizlerin oyuncağı olmuş yıl 1919. sikitir boktan bir ingiliz yüzbaşı bile halifeyi oynatabiliyor. padişahın sarayına rahat girebiliyor. ingiliz askerleri her gün halifenin başkenti olan istanbul'un üstünden geciyor. ingilzilerin valiye ihtiyacı yok. halife zaten ellerinde.

bunu gectik eğer ingilizler olmasaydı. halife zaten 1789 da tartihin çöplüğüne gidiyordu
    1829 'da osmanlı ordusunu tamamen imha edip edirne önüne inenen rus ayısını kim durdur du?
    halifeyi comarların o meşhur dinini kim kurtardı. (bir bunlar müslüman ya. bunların dışında herkes mürted ya)

yine 1878 de rus ordusu osmanlı ordusunu imha edip istanbul önüne indi. ulu hakan denilen abdülhamit ''bizi kurtamanız için önce allah'a sonra size yalvarıyorum'' diye ingiliz kralicesine mektup yazdıktan sonra malta'dan istanbul'a gelen ingiliz donanması durdurmadımı rusları. abdülhamit bizim askerlere karaköyde genel ev bile tahsis etti. içinde osmanlı kızları ve kadınları vardı
    (mendres döneminin 6.fılosu gibi) stnabul halkı ingiliz askerlerini omuzlarda taşıdılar.

ingilizler yine halifeyi ve dini kurtanlar oldu
    mısır valisi mehmet ali paşa osmanlıya rest cekince, üstüne gönderilen kuvvetleri ezip en sonunda nizip'te osmanlı ordusnu imha edip istanbul önüne yürüyüp halifeyi cız cıplak ortada koymasın diye mehmet paşayı kim durdur du? ingilizler.

ingilizlerin islam la bir sorunu yok. bilakis dahada körüklemişlerdir. hiç bir ingiliz sömürgesinde ezan kuran saarık cübee yasaklanmamıştır. mollalar olmazsa kitleleri yönetmezsiniz.

devam edelim mısıroğlu ve comarlarına sorum. atatürk ingiliz ajanı ise. kominist rusya niye atatürk'e destek oldu?
    koskoca rusya emperyalizmin adamına destek olur mu?

ben cahil bir adamım. hangi tarih profu' kadir mısırlıoğlu gibi bir deliyi ciddiye alır. biraz mantık?
    benim gibi cahil birinde ble mantık var. sizede tavsiye edeceğim ama.. mantık için önce beyin lazım
  • ben gittim dükkanına sos,fıstık olsun mu diye sorardı.
  • şok iddia: fesli deli gençliğinde "mısırlı kadriye" adıyla zennelik yapmış bir süre. iyi para götürmüş bu sayede.

hadi çürütün. video mideo...
  • katılıyorum. herşeye siyah - beyaz şeklinde bakmamak, bu kadar katı olmamak lazım. orospu çocukluğunun da seviyeleri vardır. az orospu çocuğu, çok orospu çocuğu şeklinde. işte o seviyeler içerisinde fesli kadir üstad mertebesindedir. adam o kadar uğraşmış, çaba göstermiş bu ünvanı almak için. söylenmezse olmaz.